5 کاری که در سفر به تایلند باید انجام بدهید

10/06/1397
نکات سفر

بدون شک تایلند به عنوان برترین مقصد گردشگری در جنوب شرقی آسیا شناخته می‌شود و هرساله هزاران گردشگر از اقصی نقاط جهان از این کشور زیبا بازدید می‌کنند. معابد خیره کننده، سواحل نیلگون و معماری زیبا در شهرهای این کشور به‌ویژه در بانکوک قرار گرفته است که در طی سفر به تایلند خاطرات به‌یادماندنی و هیجان‌انگیز در انتضارتان خواهد بود. در کنار این همه زیبایی، مهان‌نوازی مردم تایلند در دنیا شناخته شده است و زمانی که شما از هواپیما پیاده می‌شوید این خون‌گرمی و رفتار دوستانه‌ی آن‌ها احساس می‌کنید. بسیاری از گردشگران به ایت کشور لقب “سرزمین لبخند” را داده‌اند. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم 5 کاری که در سفر به تایلند باید انجام بدهید را بررسی می‌کنیم.

  • گراند پالاس

نکات سفر به تایلند
نکات سفر به تایلند

گراند پلاس از جمله مشهورترین جاذبه‌ی گردشگری تور بانکوک به‌شمار می‌آید و در قیل این شهر قرار گرفته است. این قصر مجلل تاریخ غنی را در دل خود جای داده و برای حدود 150 خانه‌ی پادشاه سلطنتی این کشور بوده است. در سال 1782 این قصر مجلل ساخته شده است و بهترین نماد برای معرفی معماری این کشور به‌حساب می‌آید و برخی از مراسم رسمی در آن برگذار می‌شود. یکی از ویژگی‌های بارز این قصر نحوه‌ی پوشش بازدید کنندگان است و خانم‌ها از پوشیدن دامن کوتاه، لباس تنگ و شلوار چسبان و همچنین آقایان از پیراهن آستین کوتاه و یا شلوارک منع شده‌اند.

  • ماساژ تایلندی

نکات سفر به تایلند
نکات سفر به تایلند

بدون شک ماساژ تایلندی جذابیت تور تایلند را دوچندان کرده است. این مساژ بی‌نظیر است و در هیچ‌جایی در دنیا نمی‌توانید مانند آن را تجربه کنید. این ماساژ از هنرهای شفا دهنده سنتی کشور تایلند می‌باشد و به طب سنتی گیاهی و مدیتیشن روحی اشاره کرد. ماساژ تایلندی بیش از هزاران سال است در فرآیند تکاملی دائمی می‌باشد و این عجیب نیست چون تفاوت‌های بسیار زیاد دقیق و تخصصی بین سبک‌های ماساژ استفاده بین مناطق شمالی و جنوبی تایلند وجود دارد. این ماساژ تاثیر بسیار خوبی را بروی سیستم گردش خون، سلامتی پوست و همچنین سلامتی عضلات دارد.

  • بازارهای شناور

نکات سفر به تایلند
نکات سفر به تایلند

در تایلند بازارهای شناور مختلفی قرار گرفته است که افراد از قایق برای خرید از مغازه‌ها و گشت و گذار در مغازه‌ها استفاده می‌کنند. زمانی که شما در بازار هستید می‌توانید نحوه‌ی خرید افراد را در هزاران سال قبل تا کنون مقایسه کنید، تمامی این‌ها فرصت ایده‌آل برای عکاسان فراهم کرده است تا عکس‌های به‌یادماندنی را در دوربین خود ثبت کنند. یکی از مشهورترین بازرهای تایلند در شهر پوکت و بانکوک قرار گرفته است و هیجان تور پوکت و بانکوک را دوچندان کرده است.

  • منطقه Koh phi phi

نکات سفر به تایلند
نکات سفر به تایلند

منطقه‌ی Koh phi phi از جمله مناطق زیبا و شگفت انگیز در تایلند می‌باشد و بازدید کنندگان را خیره‌ی طبیعت زیبا و منحصر به‌فرد آن می‌کند. بسیاری از لوکیشن‌های فیلم جیمزباند و همچنین فیلم ساحل ساخته‌ی لئوناردو دی‌کاپریو در این Koh phi phi فیلم‌برداری شده است. این منطقه در ایالت Krabi قرار گرفته است و توصیه می‌شود که در طی سفر به این منطقه از خلیج مایا و کوه فی فی له بازدید کنید. این خلیج دارای آب بسیار شفاف همانند کریستال دارد و شن‌های پودری سفید رنگ آن در کنار گیاهان استوایی، یک کارت پستال خیالی را ایجاد کرده است. شکل Koh phi phi کمی عجیب است و از بالا شبیه حرف H انگلیسی می‌باشد.

  • غذاهای تایلندی

نکات سفر به تایلند
نکات سفر به تایلند

غذاهای تایلندی همانند بسیاری از غذاهای شرق آسیا متفاوت هستند و در آن از سبزیجات مختلف و گوشت ماهی و مرغ استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های بارز غذاهای تایلندی این است که در خیابان‌ها شهر می‌تونید به عنوان غذای خیابانی آن را خریداری کنید. در بسیاری از غذاهای تایلند از ادویه‌های مختلف که طعم شیرین و تند دارد استفاده می‌شود. از جمله غذاهای مشهور تایلندی می‌توان به تام یام گونگ، سام تام، تام خا گای و گائنگ دائنگ اشاره کرده که علاوه بر تایلند در بسیاری از رستوران‌های بین‌المللی دنیا نیز یافت می‌شوند.

Call Now Button