نکات سفر به گرجستان

نکاتی که قبل از سفر به گرجستان باید بدانید

10/05/1397
نکات سفر

گرجستان در مرز بین اروپا و آسیا قرار گرفته است و از لحاظ جغرافیایی جزو کشورهای اروپایی می‌باشد. تفلیس پایتخت گرجستان محسوب می‌شود که علاوه بر جاذبه‌های گردشگری زیبا و خیره کننده‌ای که در این شهر جای گرفته است، تفریحات مختلفی از هایکینگ در بهار و پاییز گرفته تا اسکی در زمستان که  جذابیت بازدید از آن را دوچندان کرده است. این کشور از سال 2008 تا کنون به یکی از قطب‌های گردشگری در جهان تبدیل شده است و هرساله پذیرای هزاران گردشگر از سرتاسر دنیا به‌ویژه کشور عزیزمان است که با تور گرجستان به این شهر سفر می‌کنند.

مردم گرجستان بسیار مهمان‌نواز و خون‌گرم هستند و شما در طی سفر به این کشور هیچ‌گاه احساس غربت نخواهید کرد. فرهنگ بسیار غنی در گرجستان حاکم است و به دلیل موقعیت جغرافیایی آن ترکیبی از دو فرهنگ اروپایی و آسیایی را می‌توانید در آن مشاهده کنید. شایان ذکر است که اقتصاد گرجستان به دلیل رشد صنعت توریسم به‌سرعت در حال رونق گرفتن می‌باشد و بسیاری از کشورها ازجمله شهروندان ایرانی، کانادایی، آمریکایی می‌توانند بدون اخذ ویزا حدود 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند و از جاذبه‌های توریستی آن لذت ببرند.

برقراری ارتباط

مردم این کشور به زبان گرجی صحبت می‌کنند  و برخی از مردم بومی این کشور با زبان روسی کاملاً آشناییت دارند. در بسیاری از مناطق توریستی این کشور از جمله در تور تفلیس و تور باتومی برای راحتی برقراری ارتباط با گردشگران زبان انگلیسی صحبت می‌شود. از آن‌جایی که مردم گرجستان همانند ما ایرانی‌ها بسیار مهمان‌نواز هستند، شما به‌راحتی می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

هزینه اقامت در گرجستان

هزینه‌ی زندگی و اقامت در گرجستان براساس سلیقه هر فرد متفاوت است. در طی سفر به این کشور برای جای اقامت هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد و برای تمامی سلیقه‌ها گزینه‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید با یک بوجه‌ی پایین در اتاق‌های اشتراکی که بسیار رایج هستند بمانید و یا می‌توانید در یک هتل 5 ستاره‌ی لوکس اقامت داشته باشید. هزینه‌ی اقامت در هتل‌های لاکچری از 400 لاری برای یک شب به بالا می‌باشد و هتل‌های متوسط حدود 100 لاری برای هر شب اقامت است. شاین ذکر است هزینه‌های دیگر همانند هزینه‌ی حمل‌ونقل در گرجستان بسیار پایین است و شما برای هر بار تاکسی باید 5 لاری هزینه کنید.

غذاهای گرجی

غذاهای گرجی از جمله مشهورترین غذاهای دنیا می‌باشد که در لیست منوی بسیاری از رستوران‌های جهان قرار دارند. غذاهای گرجی بسیار لذیذ هستند و ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف ایرانی، ترکی، آذربایجانی و همچنین یونانی هستند و در آن از سبزیجات، پنیر و گوشت استفاده می‌شود.در بین غذاهای گرجی خاچاپوری یک نوع غذا با پشتوانه‌ی ملی – فرهنگی است که شهرت بیش‌تری در بین غذاهای بین‌الملل دارد. توصیه می‌شود در سفر به گرجستان حتماً غذاهای گرجی را امتحان کنید.

Call Now Button