رستوران‌های-آنکارا

رستوران‌های برتر شهر آنکارا

18/01/1397
آنکارا

شهر آنکارا پایتخت ترکیه و به عنوان دومین شهر این کشور در قلب ترکیه واقع شده است جاذبه‌های توریستی و گردشگری زیادی را در دل خود گنجانده است که در تور ترکیه می توانید تجربه کنید. هزینه‌ی اقامت و گشت‌وگذار در این شهر پایین‌تر از شهرهای دیگر ترکیه می‌باشد، از این جهت ایرانی‌های بسیاری تور آنکارا را برای تعطیلات خود انتخاب می‌کنند و خاطرات زیبایی در ذهن آن‌‌ها به ثبت می‌رسد. ترکیه به عنوان یک پل ارتباطی بین شرق و غرب است که تحت تاثیر فرهنگ این دو منطقه قرار گرفته است. از این جهت می‌توان غذاهای ترکیه‌ای را تلفیقی از فرهنگ‌های ملل مختلف دانست.

رستوران‌های آنکارا دارای طیف گسترده‌ای از رستوران‌های مختلف و بین‌المللی می‌باشد که برای غذاهای متنوع و خوش‌طعم برای انواع سلیقه‌ها با هم رقابت می‌کنند. در این مقاله با رستوران‌های برتر شهر آنکارا آشنا می‌شویم.

  • واشنگتن (Washington)

رستوران‌های-آنکارا
رستوران‌های-آنکارا

رستوران واشنگتن یکی از رستوران‌های کلاسیک در آنکارا می‌باشد که رستوران مورد علاقه‌ی هیلاری‌کلینتون است. واشنگتن یک رستوران قدیمی است و قدمت تاسیس آن به سال 1950 بازمی‌گردد. محیط این رستوران بسیار زیبا و مدرن طراحی شده است و طبقات بالای آن ویوی مناسبی از شهر به مهمان‌ها ارائه می‌شود. در این رستوران انواع غذاهای بین‌المللی و سنتی کشور ترکیه سرو می‌شود که کوفته‌های گوشت کباب شده و هالپ ایسی از مطرح‌ترین غذاهای این رستوران مجلل می‌باشد.

  • تریلیه (Trilye)

رستوران‌های-آنکارا
رستوران‌های-آنکارا

رستوران تریلیه با دریا فاصله‌ی زیادی دارد، بنابراین نباید انتظار سرو غذاهای دریایی را داشت. با این‌حال غذاهای این رستوران طرفداران زیادی دارد و در تور ترکیه پیشنهاد می‌شود که حتماً از آن بازدید کنید. محیط این رستوران بسیار جذاب است و در آن از چراغ‌های آبی هالوژن تزیین شده است که یک سایبان بزرگ از درختان گیلاس آن را پوشش می‌دهند. جالب است بدانید قبل از سرو غذا صاحب رستوران از مهمان‌ها خوش‌آمد گویی می‌کند.

  • بویاسیزاده کوناگی (Boyacizade Konagi)

رستوران‌های-آنکارا
رستوران‌های-آنکارا

رستوران بویاسیزاده کوناگی دارای یک محیط سنتی و معماری عثمانی و پارسی است و مهمان‌ها می‌توانند از طریق حیاط با راهروهای سنگ‌فرش به فضای اصلی رستوران دسترسی داشته باشند. علاوه‌بر آن در منوی رستوران نیز انواع غذاهای محلی ترکیه‌ای وجود دارد، بنابراین اگر علاقه‌مند به غذاهای سنتی هستید انتخاب این رستوران یک گزینه‌ی ایده‌آل به‌حساب می‌آید.

  • بالیکچیکوی (Balikcikoy)

رستوران‌های-آنکارا
رستوران‌های-آنکارا

رستوران بالیکچیکوی در آنکارا به عنوان بهترین مکان برای سرو غذاهای دریایی شناخته می‌شود. محیط رستوران بالیکچیکوی با استفاده از عناصر دریایی مانند کشتی، فانوس دریایی، طناب ملوانی گره‌خورده و… طراحی شده است و محیط جذابی را ایجاد کرده است.

  • رستوران لمان کولتور (Leman Kultur)

رستوران‌های-آنکارا
رستوران‌های-آنکارا

نام رستوران لمان کولتور از سری کتاب‌های کمدی ترکیه‌ای برگرفته شده است و دارای شعبه‌های مختلف در ترکیه می‌باشد. فضای اطراف این رستوران مشهور و معماری منحصر به‌فرد خیابان کونور سوکاک برگرفته است. از جمله غذاهای محبوب در رستوران لمان کوتلور می‌توان به رول تخم‌مرغ چینی، تورتیلینی و ساندویج کوفتلی با سس سیر اشاره کرد.

Call Now Button