مکان‌های دیدنی فرانسه

بهترین مکان‌های دیدنی و بی‌نظیر فرانسه

از خیابان‌های زیبا فرانسه تا استراحت‌گاه‌های ساحلی شیک و مدرن دریای کوت دازور، مناظر زیبا و شگفت‌آوری را برای توریست‌ها در کشور فرانسه وجود دارد. با این حال درصورتی‌که از فرانسه بازدید می‌کنید، حتما باید مکان‌هایی همانند قلعه‌های تاریخی، روستاهای زیبا با سبک معاصر و یا موزه‌ لوور پاریس بازدید کنید. هر منطقه از فرانسه بازگو کننده فرهنگ غنی و سنت‌های دیرین این کشور می‌باشد که توریست‌های زیادی با تور اروپا از این مناطق بازدید می‌کنند. شایان ذکر است که تمامی این مناطق در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. در ادامه مکان‌های دیدنی فرانسه که میلیون‌ها توریست را از سرتاسر دنیا به خود جلب می‌کند، بررسی می‌کنیم:

  1. برج ایفل

مکان‌های دیدنی فرانسه
مکان‌های دیدنی فرانسه

برج ایفل نماد شهر پاریس است که یکی از معابد جهان به‌حساب می‌آید. این شاهکار معماری جهان در سال 1889 ساخت آن به پایان رسید که در ابتدا برج ایفل برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شده است. بازدید کنندگان تحت تاثیر اندازهو قدمت برج ایفل قرار می‎گیرند. برج ایفل 20 هزار چراغ دارد که در ابتدای شب تا 1 بامداد روشن هستند. صف‌هایی برای بالا رفتن از برج تشکیل می‌شوند که احتمال دارد آزار‌دهنده به نظر برسند. بنابراین بهتر است که یک بلیت زمان‌بندی شده خرداری شود.

  1. موزه لوور

مکان‌های دیدنی فرانسه
مکان‌های دیدنی فرانسه

کاخ سلطنتی پادشاه فرانسه امروزه به یک موزه بزرگ تبدیل شده است که مجموعه‌ای از بهترین‌های هنر جهان را برای بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارد. بسیاری از آثار مشهور غرب از جمله نقاشی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی و مجسمه ونوس میلو که به الهه عشق و زیبایی مشهور است برای بازدید کنندگان به‌نمایش در می‌آید. شایان ذکر است موزه لوور بسیار بزرگ است امکان بازدید از آن در طول یک روز امکان پذیر نیست.

  1. کاخ ورسای

مکان‌های دیدنی فرانسه
مکان‌های دیدنی فرانسه

کاخ ورسای که بسیار بیش‌تر از مکان سلطنتی به حساب می‌آید که فرهنگ و تمدن پاپ را به نمایش می‌گذارد. کاخ ورسای نقطه عطفی از شاهکار سلطنتی است که شاهد حکمرانی چهر پادشاه به مدت یک قرن بوده است. سالن آینه که در این کاخ قرار دارد، مکانی است که خدمتکاران و درباریان پادشاه در آن‌جا با صدای پادشاه احضار می‌شدند.

  1. کوت دازور

مکان‌های دیدنی فرانسه
مکان‌های دیدنی فرانسه

یکی از پربازدید‌ترین و مدرن‌ترین بخش‌های فرانسه کوت دازور می‌باشد که سمبل شکوه فرانسه به‌شمار می‌آید. کوت دازور که از لحاظ تحت‌الفضی به معنای ساحل آزور است در کناره دریای مدیترانه، هم مرز با ایتالیا قرار گرفته است. در طی تابستان این منطقه مملو از دوست‌داران ساحل است و آفتاب می‌گیرند. همچنین ویلاهای مدرن و قایق‌های لاکچری در کنار ساحل وجود دارند که همین موضوع یکی از جذابیت‌ها تور اروپا می‌باشد.

  1. روستاهای Alsace

مکان‌های دیدنی فرانسه
مکان‌های دیدنی فرانسه

شاید قشنگ‌ترین بخش سفر فراسنه تپه‌های سبز و روستاهای زیبا هستند که در مرز رودخانه راین آلمان واقع شده‌اند. علاوه بر طبیعت خیره‌کننده بسیاری از خانه‌های و کلیساهای قرار گرفته در این مناطق به صورت چوبی ساخته شده‌اند. برخی از این روستاها در حال حاضر مانند کولمر به دلیل کانال های آب عبور از شهر قدیمی شناخته شده است و از آن به عنوان ونیز کوچک نیز یاد می‌شود.

منبع: tourist attractions in France

Call Now Button