راهنمای سفر به گرجستان

راهنمای سفر به گرجستان

07/03/1397
نکات سفر

کشور کوچک گرجستان است که در بین دو قاره‌ی آسیا و اروپا قرار گرفته است و از شمال با روسیه و از جنوب با ترکیه هم‌مرز می‌باشد. گرجستان یک کشور باستانی محسوب می‌شود و تاریخ بسیار غنی و سنت‌هایی مربوط به قرون وسطی را در دل خود گنجانده است. گرجستان در بین مردم بومی این کشور با نام ساکارلوو شناخته می‌شود و امروزه به یکی از قطب‌های گردشگری در جهان تبدیل شده است و شهرهای تفلیس (پایتخت گرجستان) و باتومی در بین گردشگران تور گرجستان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. مردم این کشور زیبا به زبان گرجی صحبت می‌کنند و حدود 84 از جمعیت آن را مسحیان تشکیل می‌دهند. در این مقاله راهنمای سفر به گرجستان را بررسی می‌کنیم.

تفلیس

تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان یکی از بهترین شهرهای این کشور به‌شمار می‌آید. جاذبه‌های طبیعی اعم از رودخانه‌های زیبا و کوه‌های بلند در اطراف این شهر قرار گرفته است. تفلیس تلفیقی از شهر مدرن و باستانی است، معماری‌های به‌کار رفته در بخش‌هایی از شهر باستانی است و پیاده‌روی در خیابان‌های آن تداعی کننده‌ی اروپای قدیم است. همچنین در قسمت مدرن شهر ساختمان‌های مجلل و مراکز خرید شیکی در کنار هتل‌های زیبات قرار گرفته است که تمامی این‌ها هیجان تور تفلیس را دوچندان کرده است.

اقامت‌گاه‌های تفلیس

تفلیس یک شهر ارزانی است و گردشگران می‌توانند با پرداخت هزینه‌ی پایین در هتل‌های شیک آن اقامت داشته باشند. همچنین اگر تمایل دارید که هزینه‌های خود را کاهش دهید می‌توانید در هاستل اقامت داشته باشید که هزینه‌ی اقامت در هاستل برای هر نفر بین 4 تا 5 دلار در هر شب است. هتل‌های تفلیس دارای رنج گسترده‌ای هستند و برای تمامی سلیقه‌ها انتخاب‌های گسترده‌ای وجود دارد و گردشگران می‌توانند لحظات شادی و آرامی را سپری کنند.

راهنمای سفر به گرجستان
راهنمای سفر به گرجستان

مستختا

یکی دیگر از شهرهای جذاب در گرجستان شهر مستختا می‌باشد که بسیاری از مکان‌های باستانی از قبیل کلیساهای قدیمی در آن قرار گرفته است. بنابراین اگر علاقه‌مند به مکان‌های تاریخی هستید شهر مسختا یک انتخاب ایده‌آل برای شماست. این شهر 4000 قدمت دارد و قبل از پادشاه گرگاسلی این شهر پایتخت گرجستان بوده است. قدیمی‌ترین کلیسای گرجستان با نام Svetiskhoveli و همچنین کلیسای Jvari در مستختا واقع شده است. به یاد داشته باشید که قبل از ورود به کلیسا لباس مرتب بپوشید و خانم‌ها باید روسری بپوشند.

باتومی

باتومی یک شهر مدرن می‌باشد که به دلیل نزدیک بودن به دریای سیاه، ازساحل زیبایی برخوردار است و در بین گردشگران تور باتومی از محبوبیت بیش‌تری برخوردار است. برج‌های مجلل ئ شیکی در این شهر قرار گرفته است که ترکیبی از فرهنگ اروپایی و آسیایی را در خود گنجانده است. در طی سفر خود به باتومی نایت‌لایف این شهر را از دست ندهید که هیجان سفر به این شهر را دوچندان کرده است. مردم بومی گرجستان به‌ویژه شهر باتومی بسیار مهمان‌نواز هستند و شما در طی سفر به این احساس غربت نمی‌کنید.

اقامت‌گاه‌های باتومی

هتل‌های باتومی بسیار ارزان و مقرون به‌صرفه می‌باشند و از رنج‌های 5 ستاره و 3 ستاره تقسیم‌بندی می‌شوند. هتل‌های این شهر امکانات خوبی را در اختیار گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند قرار می‌دهند. یکی از ویژگی‌های بارز هتل‌های باتومی وای‌فای اختصاصی رایگان می‌باشد، همچنین در رستوران‌های هتل‌ها انواع غذاهای بین‌المللی سرو می‌شود که برای دوستداران غذاهای ملل یک انتخاب ایده‌آل می‌باشد.

Call Now Button