چرا باید به گرجستان سفر کرد؟

12/12/1396
گرجستان

گرجستان یکی از کشورهای اروپای شرقی است که در بین کوه‌های قفقاز در شمال، دریای سیاه در غرب و بیایان‌ها در جنوب قرار گرفته است. گرجستان با کشورهای روسیه، آذربایجان، ارمنستان و ترکیه مرز دارد. این کشور کوچک با وجود وسعت کمی که دارد، دارای تنوع فرهنگی گوناگون و جاذبه‌‌‌های توریستی زیادی از جمله کوه‌های سربه‌فلک کشیده تا مناطق ساحلی دریای سیاه و دره‌های سرسبز می‌باشد که شما با دیدن آن‌ها در تور گرجستان حیرت‌زده خواهید شد. در ادامه برخی از جاذبه‌های گردشگی گرجستان را بررسی می‌کنیم:

تفلیس  

سفر به گرجستان      

شهر تفلیس که به عنوان شهری قدیمی و کهن شناخته می‌شود، همراه دارای جاذبه‌های توریستی زیادی است که به سرعت درحال رشد و توسعه می‌باشد. یکی از جاذبه‌هایی که ایرانی‌ها را به خود جذب می‌کند، بناهای تاریخی پارسی است که فرهنگ غنی را در خود گنجانده است که از جمله‌ی آن می‌توان به حمام آبانوتوبانی اشاره کرد که آب گرم گوگردی از دل زمین به بالا می‌جوشد. جالب است بدانید زمانی که پادشاه گرگاسالی متوجه وجود این چشمه شد، دستور داد تا پایتخت دولت را به این شهر انتقال دهند و براساس روایت‌ها شهر تفلیس نام خود را از این چشمه گرفته است. تور تفلیس در بین ایرانی‌ها محبوبیت زیادی را در چندسال گذشته پیدا کرده است.

اوشگولی

سفر به گرجستان

دهکده تاریخی اوشگولی در کوه‌های قفقاز قرار گرفته است و بزرگ‌ترین سکونت‌گاه ساکنان اروپا به‌حساب می‌آید. ویژگی بارز روستای اوشگولی برج‌های باستانی آن می‌باشد که قدمت آن به قرون وسطی باز می‌گردد. این دهکده در گذشته غیرقابل دسترس بوده و هیچ پادشاهی در هیچ دوره‌ی تاریخی برآن حکومت نکرده است.

شهر غارهای اسرارآمیز

سفر به گرجستان

یکی از جاذبه‌های گردشگری گرجستان، شهر غاری شکل و زیبای وارژیا می‌باشد که هدف اصلی از ساخت آن محافظت از شهروندان گرجی در برابر حمله‌ی مغول‌ها بوده است. هم‌اکنون حدود 6 هزار خانه در میان غارهای این شهر پیدا شده‌اند. جالب است بدانید دستور ساخت این ‌غارها توسط ملکه تامارا در سال 118این ‌غارها توسط ملکه تامارا در سال 1185 صادر شد.

غذاهای سنتی گرجی

سفر به گرجستان

کشورگرجستان دارای تنوع غذایی زیادی است که از این حیث در دنیا مشهور است. فرهنگ غذایی گرجستان با تنوع مخصوص خود و میزآرایی ویژه شناخته شده است که در اکثر آن‌ها سعی شده است مواد تازه و لبنایت استفاده شده است. یکی از غذاهایی که سنتی گرجی خاچاپوری می‌باشد و افرادی که به این کشور سفر می‌کنند حتماً آن را امتحان می‌کنند. این غذا درواقع نوعی پیراشکی پنیری است که محتویات درونی آن مشخص است و با زرده تخم‌مرغ سرو می‌شود. از دیگر غذاها می‌توان به چاناخی اشاره کرد که در گذشته در ظروفی به‌نام چاناخی سرو می‌شد و از همین رو این اسم بروی این غذا ماند.

بزرگ‌ترین موزه سورئالیسم اروپا

سفر به گرجستان

بازدید از زادگاه است استالین می‌تواند شگفتی‌های زیادی را با خود به مراه داشته باشد. استالین که به عنوان بزرگ‌ترین دیکتاتور در جهان شناخته می‌شود، بازدید از زادگاهش یک حس غرور ایجاد می‌کند. زادگاه وی امروزه به موزه تبدیل شده است. در این موزه به دلیل تبلیغات شوروی مورد انتقاد قرار گرفته است.

Call Now Button