سفر 5 روزه به باکو

راهنمای سفر 5 روزه به باکو

14/08/1397
نکات سفر

باکو به‌دلیل نزدیک بودن به دریای خزر و همچنین هم‌مرز بودن با کشورمان همیشه مورد توجه گردشگران ایرانی بوده و هرساله هزاران نفر از آن بازدید می‌کنند. یکی از دلایلی که جذابیت سفر به باکو را در بین گردشگران ایرانی محبوب ساخته است در کنار جاذبه‌های دیدنی، آشنایی مردم باکو با زبان فارسی و همچنین زبان ترکی است. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم راهنمای سفر 5 روزه به باکو را بررسی کنیم.

روز اول

پس از پروازی حدوداً یک ساعته شما وارد فرودگاه حیدر علی‌اف می‌شوید و سفر دل‌چسبتان را آغاز می‌کنید. در کنار فرودگاه تاکسی و اتوبوس قرار گرفته است که مستقیم به سمت هتل حرکت می‌کند. در اطراف هتل‌ها به‌طور معمول جاذبه‌های گردشگری زیادی قرار گرفته است که توصیه می‌شود بازدید از آن‌ها را در برنامه‌های سفر خود قرار دهید. از جمله‌های جاذبه‌هایی که در روز اول سفر توصیه می‌شود آن را از دست ندهید برج میدان، کاخ شیروان‌شاه و شهر ایچری سر بزنید. اگر گرسنه هستید ددر کنار این جاذبه‌ها چندین رستوران وجود دارد که غذاهای باکیفتی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. بعد از صرف نهار به سمت خیابان نظامی بروید و هم‌زمان با خرید سوغاتی از بناهای دیدنی قرن نوزدهمی دیدن کنید.

روز دوم

در روز دوم تور باکو به کشف تاریخچه‌ی آتش در این کشور بپردازید، برای این‌کار بهتر است به کوه آتشین و آتشگاه باکو بروید که نشانه‌هایی از موضوع می‌باشد. این آتشگاه در فاصله‌ی ۳۰ کیلومتری از شهر قرار گرفته است و خاستگاه آتش در جهان شناخته می‌شود. قدمت این آتشگاه به قرن ۱۸ میلادی بازمی‌گردد و زردشتیان و هندوها از آن استفاده می‌کردند. بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که این مکان بعد از حمله‌ی اعراب به ایران از بین رفته است و بعدها مورد بازسازی قرار گرفته است. در بعد از ظهر روز دوم پیشنهاد می‌شود که بازدید از کوه‌های برنینگ را در بنامه‌ی سفر خود قرار دهید.  زمانی که به این کوه نزدیک می‌شوید بوی غلیظی از گاز را استشمام می‌کنید که نشان از وجود منابع گازی زیاد در این منطقه می‌باشد. در همین مکان کوهی می‌بینید که در حال سوختن است و خیال خاموش شدن هم ندارد.

این کوه عجیب در فاصله‌ی نزدیک از پایتخت باکو قرار گرفته است و در تور باکو گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. گازهای زیادی به‌طور دائم از دل زمین بیرون می‌آیند و همین که به سطح زمین می‌رسند شعله‌ور می‌شوند. آتش افروخته شده در کوه نمای زیبا به‌ویژه در شب ایجاد کرده‌اند و جذابیت بازدید از آن را در شب دوچندان می‌کند. یکی از ویژگی‌های بارز این منطقه بادهای سنگینی است که می‌وزد و گدازه‌های آتش را به اشکال عجیب‌وغریب تبدیل می‌کند. این کوه عجیب در منطقه‌ی Yanardagh قرار گرفته است.

سفر 5 روزه به باکو
سفر 5 روزه به باکو

روز سوم

بازدید از طبیعت بکر آذربایجان را در روز سوم در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید. بدون شک یکی از برترین مکان‌های طبیعی باکو شبه جزیره آبشرون است که در فاصله‌ی یک ساعته از شهر قرار دارد. در مسیر دسترسی به این منطقه سواحل شنی، باغ‌ها و ویلاهای خصوصی قرار دارد که زیبایی آن را دو چندان کرده است.  در این مسیر همچنین سواحل شنی دیده می شوند که در کنار بندر کوچک دوباندی گسترش می یابند و با عبور از آن می توانید یک فانوس دریایی بسیار زیبا را نیز مشاهده کنید. روز سوم برای علاقه‌مندان به طبیعت یک روز فراموش‌نشدنی است.

روز چهارم

گنجه از جمله شهرهای قدیمی آذربایجان است که قدمت آن به قرن 6 میلادی باز می‌گردد و محل تولد شاعر معروف نظامی گنجوی بوده است. زمانی که در روز چهارم به شهر گنجه رسیدید به میدان مرکزی نزدیک به خیابان آتاتورک بروید و ناهار را در آن‌جا میل کنید. از جمله جاذبه‌های تفریحی شهر گنجه در کنار مقبره‌ی نظامی گنجوی می‌توان به مسجد تاریخی شاه عباس و موزه‌ی باستان‌شناسی اشاره کرد. علاوه بر این شهر گنجه دارای آب و هوای بسیار خوبی است که گذراندن یک روز کامل در آن بسیار لذت‌بحش است.

روز پنجم

در روز پنجم به شهر باکو بازگشته و به سمت فرودگاه بین المللی حیدرعلی‌اف بروید و سفر به‌یادماندنی و خاره‌انگیز خود را به‌پایان برسانید.

Call Now Button