برترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۱۸ کدامند؟

مهاجرت به کشورهای دیگر از هیجان‌انگیزترین تصمیماتی است که می‌تواند تاثیر زیادی را در آینده‌ی یک فرد ایفا می‌کند. در دنیا کشورهای مختلفی وجود دارند که هرساله پذیرای هزاران گردشگری است که به قصد اقامت دائم و مهاجرت وارد آن می‌شوند. سازمان HSBC در ابتدای سال ۲۰۱۸ لیستی از بهترین کشورها برای مهاجرت را منتشر کرد که این رتبه براساس نظرسنجی‌ها و پرسشنامه‌های مختلف منتشر شده است. در این نظرسنجی عوامل مختلفی از جمله وضعیت شغلی، مزایای قرارداد استخدام، شرایط زندگی و بسیاری دیگر از عوامل درنظر گرفته شده است برترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۱۸ کدامند ؟

  • کانادا

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

کانادا به عنوان دومین کشور وسیع بعد از روسیه محسوب می‌شود که طرفداران زیادی برای مهاجرت دارد. براساس آماری که منتشر شده است حدود ۳۸ درصد جمعیت کانادا را مهاجران و فرزندان آن‌ها تشکیل می‌دهند و انتضار می‌رود که این روند در سال‌های آتی رشئ صعودی را داشته باشد. با اینکه ویزای کانادا جزو ویزاهای آسان محسوب می‌شود و گردشگران می‌توانند با تحقیق مناسب و استفاده از مشاوره کارشناسان آژانس مسافرتی سالیان سفر، به راحتی به آن دست پیدا کنند، اما گرفتن وقت سفارت کانادا به واسطه لزوم برنامه‌ریزی برای سفر به یکی از کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی و یا ارمنستان، از آن دسته اعمالی در مسیر گرفتن ویزاست که باید به دقت و با آگاهی کامل انجام شود.

  • آراژنتین

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

بوینس آیرس پایتخت آرژانتین است که علاوه بر جاذبه‌های گردشگری و طبیعت خیره کننده، دارای فعالیت‌های فرهنگی بسیاری است که توسط افرادی با تحصیلات عالی و ثروت فراوان به‌انجام می‌رسد. اقتصاد این کشور برپایه‌ی منابع غنی صادرات محصولات کشاورزی بنا شده است. البته شایان ذکر است که آرژانتین این را مدیون آب‌وهوای معتدل خود می‌باشد  که این کشور را به مکانی زیبا و بکر تبدیل کرده است. شما می‌توانید از دو طریق تابعیت و اقامت آرژانتین را داشته باشید. اول اینکه شخص متقاضی باید حداقل دو سال در خاک این کشور اقامت داشته باشد و همچنین فردی که با تابعیت آرژانتین ازدواج نموده می‌تواند بعد از دو سال اقامت در این کشور تابعیت و اقامت در آرژانتین اخذ نماید.

  • استرالیا

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

مهم‌ترین و برترین روش مهاجرت به استرالیا از ریق مهارت و تخصص صورت می‌گیرد. اینکه شما قبلاً از کشور استرالیا ویزا گرفته باشید و همچنین در صورت متاهل بودن نیز سطح تحصیلات همسرتان در شرایط اخذ اقامت استرالیا موثر است. استرالیا نیز همانند کانادا از جمله کشورهای محبوب در بین ایرانیان برای مهاجرت است و هرساله افراد زیادی از ایران به این استرالیا مهاجرت می‌کنند. هرچند سیاست‌های استرالیا در برابر پناهجویان سر و صدای زیادی را برانگیخته است.

  • انگلیس

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

تعداد افرادی که به کشور انگلیس مهاجرت می‌کنند روزبه‌روز در حال افزایش است و در پنج سال گذشته ما شاهد حدود یک میلیون نفر مهاجر به این کشور بوده‌ایم. مهاجرت به انگلیس مزیت‌های زیادی برای افراد دارد و از تمامی فرصت‌های شغلی استفاده شده و هیچ توانایی بدون استفاده باقی نمی‌ماند. این بدان معناست که شما می‌توانید فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور قرار دارد.  در سال‌های گذشته برای شهروندان ایرانی بزرگ‌ترین دغدغه سفر چند روزه به دبی و یا ترکیه بوده است که خوشبختانه بریتانیا، با تأسیس دفاتری به نام VFS در کشورهایی که در آن‌ها سفارتی ندارد، این مشکلات را به حداقل رساند. این دفاتر که به عنوان نماینده سفارت انگلیس شناخته می‌شوند، کارهای اخذ ویزا را در کمترین زمان ممکن به انجام می‌رسانند و از زمان بازگشایی دفتر VFS در تهران، می‌توان نوید کاهش دغدغه‌ها در مورد اخذ ویزاهای انگلیس را به هموطنان داد. پس اولین نکته مهم در مورد ویزای انگلیس این است که وقت سفارت انگلیس در تهران، به معنای همان وقتی‌ست که از دفاتر VFS گرفته می‌شود.

  • ایسلند

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

ایسلند دارای طبیعت بکر و خیره‌کننده‌ای است که هرکسی را مجذوب خود می‌کند. در سالیان گذشته این کشور در زمینه‌ی جذب مهاجر پیشرفت زیادی کرده است. یکی از ویژگی‌هایی که این کشور را بسیار محبوب کرده است امنیت بالای آن است و میزان و جرم‌وجنایت در میزان حداقل خود قرار دارد. شایان ذکر سطح تحصیلی در این کشور بسیار بالا می‌باشد و افراد زیادی برای تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند.

  • فلاند

بهترین کشورها برای مهاجرت
بهترین کشورها برای مهاجرت

فلاند امن‌ترین کشور در جهان است و سطح رفاه اجتماعی در بالاترین میزان خود قرار دارد. چنانچه تبعه‌ی یکی از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا هستید حداقل برای سه ماه بدون ثبت حق اقامت می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. اما اگر عضو کشورهای غیر اتحادیه‌ی اروپا همانند ایران هستید باید مجوز ورود به این کشور را دریافت نمایید. در فلاند هر شهر موسسه‌هایی داره که مسئول فراهم کردن خونه برای دانشجویان است و اکثر خانه‌ها به‌صورت مشترک با یک یا دو دانشجوی دیگر تحویل داده می‌شوند. اگر قصد پیدا کردن شغل را دارید بهتر است که زبان فلاندی بلد باشید چون شرط استخدام دانستن زبان فلاندی است.

Call Now Button