یک فرصت استثنایی

شروع جشنواره تخفیفات پاییزی سالیان سفر

مدت اعتبار ویزاواریزی همکارواریزی مسافر
۶ ماهه۲۶۰$  220$۲۸۰$  250$
۲ ساله۶۵۰$  600$۶۷۰$  630$
۵ ساله۱۱۰۰$  1050$۱۱۳۰$  1070$
۱۰ ساله۱۴۴۰$  1290$۱۴۷۰$  1320$
ویزای دانشجویی Tier4۶۵۰$  600$ + هزینه بیمه۶۷۰$  630$ + هزینه بیمه
ویزای دوره زبان آکادمیک۳۸۰$  370$۴۰۰$  390$
ویزای Medical۳۸۰$  370$۴۰۰$  390$

فقط تا پایان مهر ماه فرصت دارید

کریسمس ۲۰۱۹ در انگلستان

مراسم جشن سال نو در انگلستان یکی از بزرگ‌ترین ضیافت‌های دنیاست و شرکت در این مراسم لحظات شاد و به‌یادماندنی را در ذهن شما ثبت می‌کند. انگلستان یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت و سفر است و هرساله این کشور پذیرای هزاران گردشگر از سرتاسر دنیا به‌ویژه در ایام تعطیلات کریسمس می‌باشد. از آنجایی که روند اخذ ویزای توریستی و وقت سفارت انگلیس در تهران به‌دلیل حجم بالای متقاضیان زمان زیادی را می‌طلبد، از این‌رو می‌بایست هم‌اکنون اقدام به اخذ وقت سفارت انگلیس برای شرکت در جشن ژانویه ۲۰۱۹ نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شامل خدمات:

مشاوره در خصوص اخذ ویزا

پرداخت واریزی سفارت به صورت آنلاین

اخذ وقت سفارت در تهران

تکمیل فرم به زبان انگلیسی

سالیان سفر

نماینده رسمی سفارت انگلیس در تهران شرکت VFS Global می باشد که به تمامی درخواست های ایرانیان شامل درخواست های توریستی، تجاری، دنشجویی، اقامتی و … رسیدگی مینماید.

سوالی دارید؟

با کارشناسان ما تماس بگیرید

در میان ایرانیان کشور انگلیس یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت و سفر است. در گذشته اخذ ویزای این کشور برای ایرانیان آسان‌تر بود اما امروزه به علت عدم وجود سفارت انگلیس در ایران اخذ ویزا بسیار سخت تر از گذشته شده است؛ زیرا بعد از اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۱ در ایران افتاد و سفارت انگلستان در تهران تعطیل شد، چند سالی بود که اخذ ویزای انگلیس در تهران برای ایرانیان، با مشکلات عدیده‌ای همراه شده بود؛ بزرگ‌ترین مشکل، سفر چند روزه‌ای بود که باید به یکی از کشورهای اطراف نظیر ترکیه و یا دبی صورت می‌گرفت.

اما خوشبختانه بریتانیا، با تأسیس دفاتری به نام VFS در کشورهایی که در آن‌ها سفارتی ندارد، این مشکلات را به حداقل رساند. این دفاتر که به عنوان نماینده سفارت انگلیس شناخته می‌شوند، کارهای اخذ ویزا را در کمترین زمان ممکن به انجام می‌رسانند و از زمان بازگشایی دفتر VFS در تهران، می‌توان نوید کاهش دغدغه‌ها در مورد اخذ ویزاهای انگلیس را به هموطنان داد. پس اولین نکته مهم در مورد ویزای انگلیس این است که وقت سفارت انگلیس در تهران، به معنای همان وقتی‌ست که از دفاتر VFS گرفته می‌شود. در زیرشرایط اخذ ویزای انگلیس را برمی‌شمریم و امیدواریم که به عمده سؤالات هموطنان عزیز پاسخ داده شود. با انتخاب گزینه‌های زیر، می‌توانید از نحوه گرفتن وقت سفارت انگلیس در شهرهای مختلف و همینطور شروط آن مطلع شوید. با این حال اگر ابهامی در مورد چگونگی گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران و یا کشورهای دیگر، یا شرایط استفاده از ویزاهای مختلف انگلیس در ذهنتان باقی ماند، می‌توانید با مشاوران سالیان سفر تماس بگیرید.

در ابتدا باید بدانید که بریتانیا جزو کشورهایی‌ست که کم و بیش سخت‌گیری‌هایی را برای صدور ویزا به اتباع دیگر کشورها تحمیل می‌کند. اما لازم نیست که متقاضیان اخذ ویزاهای انگلیس نگران چیزی باشند؛ چرا که با یک برنامه‌ریزی صحیح و مناسب و اطلاع کامل از شرایط و مدارک اخذ ویزای انگلیس، می‌توانید به راحتی از آن بهرمند شوید. نکته اول این است که برای سفارت‌های انگلستان، گردش مالی مناسب و حساب بانکی قوی، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در تأیید صلاحیت اتباع دیگر کشورها برای سفر به انگلیس است. مدت ویزای انگلیس از ۶ ماه آغاز شده و بسته به نوع سفر تا ۱۰ سال ادامه می‌یابد. ویزاهای انگلیس که به مانند سایر کشورها، در سه بخش توریستی، تحصیلی و تجاری صادر می‌شوند، به شکل زیر قابل دسته بندی هستند:

 • ویزای توریستی ۶ ماهه انگلیس
 • ویزای توریستی ۲ ساله انگلیس
 • ویزای دوره زبان انگلیس
 • ویزای short term study یا تحصیل موقت انگلیس
 • ویزای دانشجویی انگلیس موسوم به Tier4
 • ویزای توریستی ۵ ساله انگلیس
 • ویزای توریستی ۱۰ ساله انگلیس

البته دو نوع ویزای دیگر تحت عنوان: ویزای اقامت در انگلیس و ویزای ازدواج در انگلیس هم وجود دارند که در دسته‌بندی ویزاهای مهاجرتی انگلیس قرار می‌گیرند و از این نظر، با ویزاهای موقت تفاوت دارند و برخورداری از شرایط خاص و دشواری را می‌طلبند.

اولین قدم برای گرفتن وقت سفارت انگلیس، پر کردن فرم درخواست وقت سفارت انگلیس است و به عنوان اولین برگه‌ای که از جانب شما به دست سفارت انگلیس می‌رسد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر چه فرم باید به زبان انگلیسی تکمیل و برای سفارت ارسال شود اما اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید نگران نباشید زیرا؛ مشاوران آژانس مسافرتی سالیان سفر فرم فارسی سفارت انگلیس شما را به زبان انگلیسی ترجمه خواهند کرد.

از آن‌جا که وقت سفارت انگلیس تنها از وب‌سایت رسمی سفارت انگلیس قابل اخذ است، هر روشی غیر از آن انجام‎پذیر نیست.

دو راه برای گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران وجود دارد.

راه اول اینکه ابتدا به به لینک www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome مراجعه کنید. نوع درخواست را انتخاب کرده و فرم مربوطه را پر کنید. سپس آن را SUBMIT کنید. (دقت داشته باشید که پس از SUBMIT فرم دیگر امکان ایجاد تغییر در آن را ندارید.) سپس باید وقت مصاحبه خود را رزرو کنید (این در صورتی است که خوش‎شانس و پیگیر باشید زیرا؛ وقت‌ها معمولا بسته هستند و در هفته به‌صورت اتفاقی باز می‌شوند.) بعد از آن که موفق به رزرو وقت سفارت شدید ۳ ساعت وقت دارید تا هزینه اپلیکیشن را پرداخت کنید.

نکته ای که قبلا هم به آن اشاره شد این مساله است که شما در ایران فقط می‌توانید مراحل انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به شرکت VFS را انجام دهید. اما این به شما کمک می‌کند تا سفر به یکی از کشورهای همسایه را به حداقل برسانید. اما باز هم ممکن است لازم شود برای دریافت پاسپورت خود دو بار یا بیشتر به کشوری که انتخاب کردید بروید اگر این مورد برایتان سخت است می‌توانید از راه دوم که دادن وکالت‌نامه برای پیگیری کارها به شخصی حقیقی یا حقوقی است؛ استفاده کنید. مشاوران آژانس مسافرتی سالیان سفر می‎توانند بهترین راهنما در این زمینه باشند.

نکته: پس از انتخاب کنسول‌گری مورد نظر و ارسال فرم درخواست وقت سفارت انگلیس، باید هزینه ویزای مورد نظر خود را از طریقی که آن کنسول‌گری اعلام می‌کند، واریز کنید و در مرحله دوم مدارک زیر را برای سفارت انگلیس ارسال کنید:

 • فرم فارسی درخواست وقت سفارت انگلیس
 • فایل اسکن‌شده صفحه اول پاسپورت (تمام رنگی و با کیفیت)
 • فایل اسکن‌شده دعوتنامه (در صورت داشتن دعوتنامه از یکی از بستگان درجه یک) به همراه فایل مدارک اقامتی شخصی که دعوتنامه را برای شما ارسال کرده است.

دانلود فرم های و مدارک مورد نیاز سفارت انگلیس

هزینه گرفتن وقت سفارت انگلیس برای اخذ ویزاهای مختلف

 • ویزای توریستی ۶ ماهه انگلیس – ۲۵۰ دلار
 • ویزای توریستی ۲ ساله انگلیس – ۶۳۰ دلار
 • ویزای توریستی ۵ ساله انگلیس – ۱۰۷۰ دلار
 • ویزای توریستی ۱۰ ساله انگلیس – ۱۳۲۰ دلار
 • ویزای دانشجویی Tier4 انگلیس – ۶۳۰ دلار + هزینه بیمه
 • ویزای دوره زبان آکادمیک انگلیس ۱۲ ماهه – ۳۹۰ دلار
 • ویزای Medical یازده ماهه – ۳۹۰ دلار

پس از پایان مراحل تمام مراحل ثبت‌نام اینترنتی و ارسال مدارک کامل به سفارت انگلیس، می‌توانید وقت‌های موجود سفارت انگلیس برای مصاحبه اخذ ویزا را انتخاب کنید. در روز مصاحبه، بهتر است که با ظاهری مناسب و یک ساعت زودتر از وقت مصاحبه در سفارت انگلیس حضور داشته باشید. چرا که سفارت انگلیس پیش از مصاحبه به تجزیه‌وتحلیل مدارک و همچنین انگشت‌نگاری از شما خواهد پرداخت. درضمن برای همه انواع ویزای انگلیس در مرحله مصاحبه باید تمام مدارک اشاره شده در زیر را همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز سفارت انگلیس در روز مصاحبه

 • اصل و کپی از کلیه صفحات پاسپورت فعلی حتی صفحات سفید روی برگه A4 (توضیح: اعتبار پاسپورت باید ۶ ماه بیشتر از مدت زمان سفر به انگلیس باشد.)
 • اصل و کپی از کلیه صفحات پاسپورت های ۱۰ سال گذشته حتی صفحات سفید روی برگه A4
 • دو قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ (توضیح: عکس‌ها باید رنگی و تمام‌رخ باشند.)
 • اصل و یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا برگه واچر هتل (توضیح: واچر هتل برگه‌ای‌ست که به منزله رزرو رسمی هتل در اروپاست و در صورت عدم وجود دعوتنامه، برای اخذ ویزای انگلیس الزامی‌ست. در صورت وجود دعوتنامه هم مدارک میزبان به این شرح مورد نیاز است:  فیش حقوقی پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار، سند ملکی یا اجاره‌نامه در انگلستان، آخرین برگ مالیاتی پرداخت‌شده، قبوض پرداختی مثل آب ، برق ، گاز.)
 • اصل و ترجمه سند ازدواج در صورت تأهل
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • برگه پرینت‌شده فرم درخواست وقت سفارت انگلیس و تأییدیه‌ای که سفارت انگلیس پیش از شروع مصاحبه به شما خواهد داد.
 • اصل و ترجمه گردش‌های حساب شخصی و جاری در ۶ ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و… (توضیح: برای مدیران شرکت‌ها، ارائه ریزپرینت گردش مالی حساب شرکت هم الزامی‌ست.)
 • اصل و ترجمه سند ملکی و در صورت اجاره دادن ملک، اصل و ترجمه اجاره‌نامه موردنظر
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی (توضیح: یکی از مهم‌ترین مدارک همین مدارک شغلی هستند! لذا بهتر است که با مشورت‌گرفتن از مشاوران سالیان سفر، این مدارک را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید.) شامل: گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی با ذکر باحقوق یا بی‌حقوق بودن مرخصی، یکی از ‌مدارک: کارت پرسنلی، کارت مهندسی، کارت دانشجویی، حکم کارگزینی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی و… ، بیمه ۶ ماه گذشته و گواهی تأییدیه آن، فیش حقوقی ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت‌شده.
 • ترجمه کارت پایان خدمت

مرحله مصاحبه، مرحله‌ای‌ست که در آن شما باید اعتماد مصاحبه‌گر را جلب کنید؛ پس توصیه می‌شود که محکم و باصلابت به توضیح در مورد خود بپردازید و سعی کنید جواب‌های کوتاه و مناسبی به سؤالات بدهید. سالیان سفر پیش از مصاحبه سفارت انگلیس، شما را برای پاسخ‌گویی به تمام سؤالات آماده خواهد کرد تا با مدارک کامل و جواب‌های مناسب، به راحتی از ویزای انگلیس بهرمند شوید.

همان‌طور که گفته شد uk visa یا ویزای بریتانیا، یکی از آن ویزاهایی‌ست که به سختی در اختیار ایرانیان قرار می‌گیرد و همچنین پس از اتفاقات سال ۲۰۱۱ و تعطیل شدن سفارت انگلیس در ایران، بریتانیا بیشتر بر این سخت‌گیری‌ها دامن زد. حتی تا پیش از تأسیس دفتر VFS global در تهران، ایرانیان مجبور بودند که برای اخذ این ویزا و یا وقت سفارت انگلستان، به کشور دیگری سفر کنند و این سفر و شرایطی که آن کشور به متقاضیان تحمیل می‌کرد، دست به دست هم دادند تا ویزای بریتانیا به یکی از پرمشغله‌ترین ویزاها بدل شود.

خوشبختانه با گشایش دفتر نمایندگی سفارت انگلیس در ایران، افق‌های جدیدی مقابل گردشگران قرار گرفت و امیدواری‌ها برای تسهیل هر چه بیشتر این مسیر افزایش یافت. آدرس دفتر VFS global در تهران: میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری، ساختمان شماره ۱۱، طبقه اول، دفتر VFS می‌باشد و متقاضیان ویزای بریتانیا، در مراحل اخذ ویزا، باید حداقل یک‌بار به این محل مراجعه کنند. البته برای حضور در این دفتر هم شرایط و ضوابط فراوانی وجود دارد که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید به سایت دفتر VFS global تهران به آدرس: http://www.vfsglobal.co.uk مراجعه کنید.

بهتر است که پیش از پر کردن فرم‌ها و اقدام به هر کاری، با متخصصان این امر مشورت کنید؛ چرا که انگلیسی‌ها به شدت موشکاف‌اند و تغییر و یا عذرخواهی بابت اشتباهی را نمی‌پذیرند. چنانچه که تغییر فرم پرشده به هیچ‌وجه امکان پذیر نیست.

مورد بسیار مهم دیگری که در این باب وجود دارد، پرداخت وجه مورد نیاز برای بررسی مدارک است که باید با ویزا کارت، مستر کارت و پی پال صورت بگیرد. اگر این ابزارهای پرداخت را در اختیار ندارید، حتماً پیش از تکمیل فرم درخواست وقت سفارت انگلیس با سالیان سفر تماس بگیرید؛ چرا که پس از بارگذاری فرم مربوطه، تنها سه ساعت برای پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس فرصت دارید و در صورت عدم پرداخت، درخواست شما باطل خواهد شد.

سالیان سفر تا پایان مراحل اخذ ویزا دوش به دوش شما حضور خواهد داشت تا تمامی دغدغه‌ها و سؤال‌های‌تان در مورد چگونگی گرفتن ویزای توریستی انگلیس، مراحل ثبت‌نام وقت سفارت انگلیس در تهران، مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت و سایر موارد برطرف شود.

فرآیند اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران

پس از تأسیس شرکت VFS global که نماینده رسمی سفارت انگلیس در تهران است، بسیاری از گردشگران و هموطنانی که قصد سفر به انگلیس را داشتند، کم و بیش از مشکلات ویزای انگلیس رهایی یافتند؛ چرا که این نمایندگی کارهایی که باید برای اخذ ویزای انگلیس انجام شود را به خوبی و در زمان کمی به انجام می‌رساند و نیمی از راه پرمشغله گرفتن وقت سفارت انگلیس و مصاحبه ویزای سفارت انگلیس را کوتاه می‌کند.

VFS global صدور تمام ویزاهای انگلیس را که شامل: توریستی، تجاری، تحصیلی و اقامتی می‌شود را برعهده می‌گیرد و شما عزیزان می‌توانید با مشورت با آژانس مسافرتی سالیان سفر، تا مراحل پایانی اخذ ویزای انگلیس به صورت آنلاین با این شرکت در ارتباط باشید و از مدت زمان انجام مراحل گرفتن ویزای انگلیس بکاهید. به کمک این VFS می‌توانید به راحتی وقت سفارت انگلیس در تهران را از سیستم دریافت کنید؛ اما توجه داشته باشید که به علت حجم بالای درخواست‌ها، پنجره اخذ وقت سفارت انگلیس، هفته‌ای یک یا دو بار بیشتر باز نمی‌شود و بهتر است که برای موفقیت هر چه زودتر در این زمینه با سالیان سفر در ارتباط باشید. مراحل اخذ ویزاهای مختلف انگلیس به شرح زیر است:

 • ورود به لینک شرکت VFS global به آدرس: https://www.visa4uk.fco.gov.uk و انتخاب نوع ویزای درخواستی فرمی در اختیار شما قرار خواهد گرفت، که شامل سؤال‌هایی درباره مشخصات فردی است. برای تکمیل این فرم هم بهتر است که با مشاوران سالیان سفر در ارتباط باشید، چرا که پس از submit آن در سایت، دیگر امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.
 • رزرو وقت مصاحبه و پرداخت هزینه (توجه کنید که پس از اخذ وقت سفارت انگلیس، تنها ۳ ساعت برای پرداخت هزینه بررسی ویزا زمان دارید و در صورت عدم پرداخت وقت شما باطل خواهد شد. پرداخت هزینه بررسی مدارک برای ویزای انگلیس، تنها از طریق مستر کارت، ویزا کارت و پی پال قابل انجام است و در صورتی که این ابزارها را در اختیار ندارید، بهتر است با سالیان سفر تماس بگیرید.)

توجه داشته باشید که پاسپورت و تمام مدارک دیگر، تا زمانی که به آدرس پستی شما ارسال می‌گردد، باید در اختیار VFS global باشد و به همین‌خاطر بهتر است زمان‌بندی مناسب را برای عدم در اختیار داشتن مدارک‌تان در نظر بگیرید. این شرکت مصاحبه‌ای نخواهد داشت و متقاضیان باید تنها یک‌بار برای انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به نماینده سفارت انگلیس در ایران مراجعه کنند.

در صورت تعیین وقت و عدم مراجعه متقاضی در زمان تعیین‌شده، درخواست شما رد خواهد شد و وجه پرداختی برای دریافت وقت سفارت انگلیس هم بازپس داده نمی‌شود. از این جهت متقاضیان باید برای حضور در VFS global آماده باشند، وگرنه ممکن است که ماه‌ها طول بکشد تا دوباره سفارت انگلیس درخواست شما را بپذیرد. باز هم یادآوری می‌کنیم که نماینده‌ سفارت انگلیس در ایران، تنها واسطه‌ای برای ارسال مدارک شما به یکی از سفارت‌خانه‌های انگلیس در کشورهای اطراف ایران -معمولاً امارات و شهر ابوظبی- است و توانمندی انجام مصاحبه را ندارد.

اما نکته قابل توجه این است که بدون نظر مثبت این شرکت، سفارت انگلیس هم نظر مثبتی نخواهد داشت؛ لذا بهتر است که با ظاهری مناسب و رسمی برای تحویل مدارکتان به VFS global مراجعه کنید. در تمام این مراحل،سالیان سفر و تیم کارشناسانش در کنار شما خواهند  بود تا در کمترین زمان ویزای موردعلاقه‌تان را بدست بیاورید.

سوالات متداول درباره وقت سفارت انگلیس

برای اخذ وقت سفارت انگلیس اولین گام تکمیل کامل فرم درخواست ویزا است که بسته به نوع سفر و مدت اقامت متفاوت می‌باشد. در صورتی که متقاضایان امکان تکمیل فرمها به زبان لاتین بر روی سایت سفارت انگلیس را ندارند می‌بایست پس از تکمیل فرم فارسی وقت سفارت انگلیس به همراه کپی پاسپورت به این شرکت مراجعه نمایند یا از طریق راه های ارتباطی نسبت به ارسال مدارک به سالیان سفر اقدام نمایند.

در صورت ارائه‌ی اطلاعات غیر واقع به سفارت انگلیس، به طور معمول بین ۲ تا ۱۰ سال اجازه‌ی ورود به کشور انگلیس صادر نمی‌شود؛ از این جهت توصیه می‌گردد به هیچ عنوان اطلاعات غیر واقع به سفارت انگلیس ارائه ندهید.

تحویل مدارک و انگشت نگاری جهت اخذ ویزای انگلیس در تهران صورت می‌گیرد. لذا توصیه می‌شود تمامی مدارک مورد نیاز صرف نظر از اینکه قبلاً به انگلیس سفر کرده‌اید یا خیر، باید کامل و دقیق باشد.

برای اخذ وقت سفارت انگلیس نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نیست و ترجمه‌ی رسمی کافی است. البته مهر دادگستری و وزارت امور خارجه اعتبار مدارک را افزایش می‌دهد.

انتخاب تاریخ وقت سفارت انگلیس محدود است و طبق برنامه‌ریزی توسط مشاوران سالیان سفر در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. به یاد داشته باشید برای اخذ وقت سفارت انگلیس می‌بایست ۳ ماه جلوتر اقدام گردد. همچنین در صورتی که در موعد مقرر در محل سفارت حاضر نشوید باید مجدداً نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام و هزینه‌ های آن را مجددا پرداخت نمایید.

حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل از اخذ وقت سفارت انگلیس می‌توانید انصراف خود را اعلام نمایید. در صورت انصراف متقاضی هزینه تکمیل فرم و مشاوره اولیه استرداد نمیگردد.

بعد از تکمیل فرم مربوطه، جهت رویت و بازبینی برای متقاضی ارسال می‌گردد و بعد از تائید متقاضی اقدامات لازم جهت اخذ وقت توسط کارشناسان سالیان سفر صورت می‌گیرد.

بله، کلیه‌ی ارتباطات سفارت انگلیس با متقاضی از طریق ایمیل صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام