زیباترین مناطق برای عکاسی

زیباترین مناطق دنیا برای عکاسی

11/02/1397
نکات سفر

هدف بسیاری از افراد در هنگام سفر و گشت‌وگذار در طبیعت بکر عکس‌برداری و لذت بردن از جاذبه‌های گردشگری یک منطقه است. هرکدام از این مناطق دارای زیبایی‌های شگرفی می‌باشد که همه را مجذوب خود می‌کند. هرساله مجله‌ی معتبر Popular photography زیباترین مناطق دنیا برای عکاسی را از دید عکاسان انتخاب می‌کند که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم.

  • نروژ

زیباترین مناطق برای عکاسی
زیباترین مناطق برای عکاسی

نروژ یکی از کم جمیعت‌ترین کشورها در دنیا می‌باشد و جاذبه‌ها طبیعی همانند یخچال‌ها، جنگل‌های سرسبز، نورهای شفقی رنگارنگ در آسمان و سواحل رویایی زیادی را در دل خود جای داده است که چشم‌انداز بی‌نظیری را برای عکاسی ایجاد کرده است. در هنگام تور اروپا هرگز جزایر لوفوتن را در شمال نروژ از دست ندهید. اولین عکسی که از جزایر لوفوتن می‌بینید را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنید؛ کلبه‌های رنگارنگ نروژی که بروی ساحل ناهموار قرار گرفته است و کوه‌هایی که مستقیماً از دل بیرون آمده‌ است و مناظر بی‌نظیری را ایجاد کرده است.

  • هاوایی

زیباترین مناطق برای عکاسی
زیباترین مناطق برای عکاسی

جزایر هاوایی برای آبشارها حیرت‌انگیز، صخره‌های زیبا و سواحل شنی رنگارنگ در اقیانوس آرام مشهور است. در کنار این طبیعت شگفت‌انگیز ورزش‌های آبی همانند موج‌سواری و کایت‌بوردینگ سوژه‌های مناسبی را برای عکاسی ایجاد کرده است. همچنین تنها چند مکان در دنیا وجود دارد که گدازه‌های فعال مستقیم به اقیانوس آرام جریان می‌یابند و منظره‌ی بی‌نظیری را برای عکاسی پدید آورده است.

  • دبی

زیباترین مناطق برای عکاسی
زیباترین مناطق برای عکاسی

امروزه شهر دبی به نماد توسعه در جهان تبدیل شده است و شما می‌توانید در تور دبی از شاهکارهای معماری آن لذت ببرید. این معماری‌ها شامل سازه‌های تقریباً غیرقابل تصور است که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان برج خلیفه، دبی مال، برج العرب و… اشاره کرد. افق همیشه زیبای دبی تداعی کننده‌ی یک فیلم علمی می‌باشد و شب مناسب‌ترین مکان برای عکاسی از عظمت و زیبایی‌های آن است. همچنین یکی از  تفریحات گردشگران گرفتن سفلی در بالای آسمان خراش‌های این شهر است که هیجان زیادی را در سفر به دبی ایجاد کرده است.

  • کرواسی

زیباترین مناطق برای عکاسی
زیباترین مناطق برای عکاسی

اگر در امتداد ساحل نیلگون Dalmatian حرکت کنید، زیبایی‌های آن شما را مجذوب خود می‌کند. همه‌ساله گردشگران زیادی برای دیدن این طبیعت خیره‌کننده به این کشور سفر می‌کنند و بهشت واقعی را تجربه می‌کنند. همچنین جزیره‌ای بزرگ و باشکوه Hvar در فاصله‌ی 40 کیلومتری شهر اسپلیت قرار گرفته است و به دلیل داشتن گل‌های بنفش زیبا بسیار مشهور است. این کشور بهترین مناطق برای عاشقان عکاسی را در کنار اقیانوس آرام در دل خود جای داده است.

  • جنوب شرق چین

زیباترین مناطق برای عکاسی
زیباترین مناطق برای عکاسی

چین یک کشور پهناور با فرهنگ غنی می‌باشد که جاذبه‌های متنوعی در آن پیدا می‌شود. مثلث طلایی پکن و شانگهای سوژه‌های مناسبی را برای عکاسان پدید آورده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دیوار چین اشاره کرد. بسیاری از صحنه‌های فیلم آواتار در جنگل ژانگ‌جیاجی ایجاد شده است و مکان‌های عکاسی در این مناطق رنک بالایی را به خود اختصاص داده‌اند.

  • دنیای زیر آب

زیباترین مناطق برای عکاسی
زیباترین مناطق برای عکاسی

در یک دهه‌ی گذشته عکاسی در زیر آب به یکی از هیجان‌انگیزترین تفریحات در دنیا تبدیل شده است و امروزه با روی کارآمدن گوشی‌های هوشمند ضدآب حتی عکاسان غیرحرفه‌ای نیز می‌توانند از عکاسی در دنیای زیرآب لذت ببرند. کنترل حرکت زیرآب بسیار مهم تلقی می‌شود. سوژه‌ها ممکن است روی سطح زمین حرکت کنند اما در زیرآب همه‌چیز درحال جنبش است. سوژه، زمینه و حتی خود شما که با هر جریان آب تغییر جا می‌دهید. جالب است بدانید بسیاری از گردشگران تور کیش به منظور عکاسی در زیر آب به این جزیره سفر می‌کنند.

Call Now Button