بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول

ترکیه از جمله کشورهای توریستی به‌شمار می‌آید که در تمامی فصول جاذبه‌های مخصوص خود را دارد. استانبول پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه می‌باشد و به واسطه‌ی جاذبه‌های تاریخی و مدرنش مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی ترکیه می‌باشد. از آن‌جایی که استانبول مقصد محبوبی برای سفر است و در بین گردشگران ایرانی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد، در این مقاله قصد داریم بهترین زمان سفر به استانبول را بررسی کنیم.

استانبول در قسمت اروپایی ترکیه قرار گرفته است و دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد و برفی است. از این جهت بسیاری از گردشگران فصول پاییز و بهار در بین ماه‌های آپریل تا می و از سپتامبر تا اواسط نوامبر را برای سفر به استانبول انتخاب می‌کنند. شایان ذکر است که در فصل زمستان و تابستان متقاضیان تور کوش آداسی و جزایر مارماریس را به‌دلیل هوای مطلوب مدیترانه‌ای بودن افزایش چشمگیری مواجه می‌شود. البته مسئولان استانبول برای رونق گردشگری این شهر در فصل زمستان و تابستان جشنواره‌های مختلفی را برپا می‌کنند که از جمله‌ی آن می‌توان به جشنواره‍ای فیلم استانبول، فستیوال مجسمه‌های شنی، جشنواره‌ی موسیقی جاز استانبول و… اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به استانبول
بهترین زمان سفر به استانبول

در فصل‌های شلوغی نظیر بهار و تابستان، در تمام روزهای هفته پروازهای استانبول از سراسر کشور به مقصد ترکیه انجام می‌شوند تا تور استانبول بدون هیچ دغدغه‌ای انجام شود. این پروازها توسط بهترین هواپیمایی‌های کشور انجام می‌شوند و تقریباً تمام گردشگران از آن‌ها رضایت دارند. همچنین در بین تورهای ترکیه، تور استانبول از لحاظ قیمت در شرایط متوسطی قرار دارد؛ همچنین بین کشورهایی که در نزدیکی ایران قرار دارند استانبول را می‌توان مقصدی نسبتا ارزان برای سفر ایرانیان دانست. اکثر گردشگران حرفه‌ای‌تر این تور را تجربه کرده‌اند و این موضوع عاملی‌ست برای اثبات این قضیه که این تور در دسترس همگان قرار دارد.

Call Now Button