هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان

زیپ لاین از جمله هیجان انگیزترین تفریحاتی است که امروزه توجه زیادی از عاشقان ماجراجویی را به خود جلب کرده است. این تفریح هیجان‌انگیز ترکیبی از چشم اندازهای حیرت آور و ترشح آدرنالین ناشی از وحشت را برایتان به همراه دارند و بدون شک سرعت، ارتفاع و چشم اندازهای بی نظیر، هیجان و جذابیت زیپ لاین های جهان را دو چندان کرده اند. اگر بخواهیم تعریفی واضح تر از زیپ لاین داشته باشیم باید بگوییم که برای انجام این تفریح، سیم بکسل یا طناب یا تسمه های مخصوص بین دو نقطه وصل می کنند. فرد، هارنس (جلیقه مخصوص) را می پوشد و به وسیله یک قرقره که با تسمه های مخصوص و کارابین به هارنس متصل شده از یک سر طناب به سر دیگر می رود. البته شما می توانید به چند صورت مسافت بین دو نقطه را طی کنید؛ به صورت خوابیده، معلق و نشسته. تصورش را بکنید که به یک بند آویزان شوید و سُر بخورید در حالی که در هوا معلقید. در این مطلب از سالیان سفر قصد داریم هیجان انگیزترین زیپ لاین های جهان را به شما معرفی کنیم.

  • مانستر، پورتوریکو

هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان
هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ بود که پارک ماجراجویی تورو ورده (Toro Verde) در پورتوریکو طولانی ترین زیپ لاین دنیا را افتتاح نمود و نام آن را مانستر به معنای هیولا نامیدند. زیپ لاین مانستر در سال ۲۰۱۶ با عنوان طولانی ترین زیپ لاین جهان در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسید. سرعت زیپ لاین مانستر ۹۰ مایل در ساعت است و با ارتفاع فوق العاده ی آن می توانید اوج هیجان را تجربه کنید. این پارک ۸ زیپ لاین دارد که در میان کوه های جنگلی پورتوریکو در انتظار جویندگان ماجراجویی و هیجان هستند.

  • زیپ لاین جبل جیص فلایت، دبی

هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان
هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان

در میان ‌برترین‌های دنیا همیشه جایی برای نام دبی وجود دارد. در زمینه‌ی زیپ‌لاین نیز دبی خود را به رقبای دیگر رساند و توانست رکورد بلندترین زیپ‌لاین شهری دنیا را به نام خود ثبت کند. این زیپ‌لاین از رأس الخیمه دبی تا کوه جیص ادامه دارد و با ارتفاع فوق‌العاده یک انتخاب هیجان‌انگیز در تور دبی است . زیپ‌لاین دبی که به نام پرواز بر فراز جبل جیص (Jebel Jais Flight) یا جبل جیص فلایت مشهور است، حدود ۲۸۳ کیلومتر طول و ارتفاع بالغ‌بر ۱۶۰۸ متر از سطح دریا دارد که معادل ۲۸ زمین فوتبال می‌شود.

  • زیپ لاین برج ایفل، فرانسه

هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان
هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان

اگر شلوغی محوطه برج ایفل شما را اذیت می‌کند و یا دوست دارید سریع به طبقات بالای برج برسید، می‌توانید از زیپ‌لاین برج ایفل استفاده کنید. برج ایفل پاریس پربازدیدترین جاذبه‌ی گردشگری جهان است و در تور فرانسه برای علاقه‌مندان به هنر و معماری در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته است. شما می‌توانید با استفاده از زیپ‌لاین علاوه بر تجربه‌ی سرعت ۵۰ مایل بر ساعت (حدودا ۹۰ کیلومتر بر ساعت) هم‌زمان از نمای شهر پاریس نیز لذت ببرید تا به برج ایفل برسید.

  • سیماتای، چین

هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان
هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان

برای سوار شدن بر زیپ لاین سیماتای چین باید مسیر پر طرفدار دیوار مشهور بزرگ چین را که از عجایب هفتگانه ی جهان محسوب می گردد، پیش بگیرید. با طی کردن حدود ۳ ساعت مسافت به خارج از شهر پکن خودنمایی این زیپ لاین هیجان انگیز و جالب را در مجاورت دیوار بزرگ چین می بینید.

چشم اندازهای روستایی، طبیعت زیبا و منطقه ی تاریخی جادویی به وحشت و هیجان تجربه ی این زیپ لاین جالب می افزاید. سواری این زیپ لاین ۴۰ ثانیه به طول می انجامد اما در عوض چشم اندازی ۳۶۰ درجه از دیوار بزرگ چین و دریاچه ی اردک مادارین (Madarin Duck Lake) را برایتان به ارمغان می آورد.

  • فلایینگ باکس، نیوزلند

هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان
هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان

یکی دیگر از جالب ترین زیپ لاین های جهان زیپ لاین فلایینگ فاکس نیوزیلند است. چیزی که باعث متمایز شدن و جالب شدن این زیپ لاین شده است جهت حرکت آن است. جهت حرکت همه ی زیپ لاین ها رو به جلو است اما زیپ لاین فلایینگ فاکس نیوزیلند با سرعت به سمت جلو و عقب حرکت می کند. مسیر حرکت فلایینگ فاکس از بالای دره ی موکای گرَویتی (Mokai Gravity Canyon) و رودخانه ی رانگیتیکی (Rangitikei River) است.

  • زیپ لاین آتشفان آرنا، کاستاریکا

هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان
هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان

تصور کنید در ارتفاع هستید و زیر پای شما دهانه‌ی یک آتشفشان قرار دارد، چه حسی به شما دست می‌دهد؟ نگران می‌شوید و یا شاید هم جیغ بلندی بکشید. بله، این همان حسی است که بعد از سوار شدن بر زیپ‌لاین آرِنال به شما دست می‌دهد. اگر اهل سفر و گردش باشید، می‌دانید کشور کاستاریکا از مهم‌ترین پاتوق‌های گردشگری و طبیعت‌گردی دنیاست و از پرطرفدارترین تفریحات هیجان‌انگیز در کاستاریکا نیز استفاده از زیب‌لاین آتشفشان ۷۰۰۰ ساله آرنال است.

  • زیپ لاین، ایروان

هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان
هیجان‌انگیزترین زیپ لاین های جهان

ارمنستان به عنوان یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان در حال توسعه و گسترشی باورنکردنی در راستای استانداردهای جهانی است. پیشرفتی شگرف که در راستای آن این کشور میزبان برترین ها همانند طولانی ترین خط زیپ لاین در دنیاست. این پروژه در حال حاضر در پارک یل (Yell Extreme Park)، اولین پارک تفریحی ارمنستان در حال راه اندازی و اجراست. این زیپ لاین به عنوان نقطه سرآغاز این پارک دارای ۵ خطوط متفاوت ۱۳۵، ۲۶۸، ۲۰۰، ۳۷۵ و ۷۵۰ متری است. هرچه فاصله شما از سطح زمین بیشتر باشد بدن شما آدرنالین بیشتری ترشح کرده که موجب ترس و هیجان هم زمان می شود و از حس های غیر قابل توصیف است که فقط با استفاده از زیپ لاین ارمنستان می توانید متوجه آن شوید. فاصله ایستگاه زیپ لاین ارمنستان با مرکز شهر تنها ۱۵ دقیقه است که به راحتی با تاکسی و یا ون‌های مخصوص گردشگران تور ایروان می‌توانید به آنجا برسید.

 

Call Now Button