عجیب‌ترین موزه‌های جهان

موزه دریچه‌ای به سوی تاریخ و برقراری ارتباط با گذشته است و آثاری از تاریک‌ترین مشکلات، ایده‌های درخشان و خلاقیت‌های بی‌حدوحصر ذهن انسان را در معرض دید قرار می‌دهند. موزه وظیفه‌ی نگاه‌داری از این آثار را برعهده دارد تا این مجموعه‌ی مهم برای نسل‌های آینده باقی بماند. در ادامه‌ی این مقاله با عجیب‌ترین موزه‌های جهان آشنا می‌شویم:

  • موزه پلاستیناریوم (PLASTINARIUM)

عجیب ترین موزه های جهان

موزه‌ی پلاستیناریوم حاصل افکار کالبدشناس آلمانی گونتر فون هانگنز است که به مدت 39 سال به مطالعه‌ی شیمی، پزشکی و کالبدشناسی پرداخته است. در این موزه اجساد پلاستیکی انسان‌ها و حیوانات نگهداری می‌شود به‌طوری که بازدیدکنندگان می‌توانند عظلات، تاندون‌ها و دیگر اعضای داخلی اجساد را مشاهده کنند. همچنین در یکی از سالن‌های این موزه‌ی شگفت‌انگیز کالبد دن افراد با نژادهای مختلف و زمینه‌ی تدارک بدن انسان پس از مرگ را نشان می‌دهد. اگر علاقه‌مند به کالبد بدن افراد هستید، توصیه می‌شود در تور اروپا خود حتماً از این موزه دیدن کنید.

  • موزه مرگ هالیوود (MUSEUM OF DEATH)

عجیب ترین موزه های جهان

این موزه‌ی عجیب و ترسناک در هالیوود واقع شده است و در مورد مرگ می‌باشد. جالب است بدانید این موزه هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد و از جمله دلایل اصلی بوجود آمدن آن پرکردن خلاء مرگ در آموزش است. بازدید از موزه‌ی مرگ همانند گردش در یک فیلم ترسناک است. در این موزه آثاری از جمله قاتلان زنجیره‌ای و عکس‌های زیادی از صحنه‌های جنایت گرفته شده است.

  • موزه‌ی بین‌المللی جاسوسی (INTERNATIONAL SPY MUSEUM)

عجیب ترین موزه های جهان

موزه بین‌المللی جاسوسی واشنگتن دی‌سی یکی از دارای بزرگ‌ترین کلکشن‌های جاسوسی در جهان است. بازدید از این موزه همانند یک ماجراجویی جاسوسی زنده است که شما را به واکنش و همکاری وادار می‌کند. همچنین صدها گجت جاسوسی مختلف، ابزارهای تله‌های پنهانی و سلاح‌های مخفی را مشاهده کنید.

  • موزه‌ی مومیایی (THE MUMMY MUSEUM)

عجیب ترین موزه های جهان

موزه‌ی مومیایی مکزیک یکی از ترسناک‌ترین و دلهره‌آورترین موزه‌ در جهان به‌شمارمی‌آید و شما در آن می‌توانید صدها بدن مومیایی شده را که بعد از گذشت صدها سال از بدن زمین خارج شده‌اند را مشاهده کنید. چهره‌ی این مومیایی‌ها بسیار ترسناک است و بسیاری از آن‌ها مشت‌های گره‌ شده‌ی آن‌ها از زیر لباس‌های پاره بیرون زده است.

  • موزه شکلات در ترکیه (CHOCLATE MUSUEM)

عجیب ترین موزه های جهان

موزه شکلات استانبول مرکزی متفاوت در ساختار یک مکان گردشگری است. این موزه در سال 1957 میلادی تاسیس شد و هدف از تاسیس و ساخت آن جمع‌آوری انواع شکلات در قالب یک مجموعه‌ی هنری می‌باشد و برای علاقه‌مندان به شکلات یک گزینه‌ی عالی به‌حساب می‌آید. اشیایی همانند یک روستای زیبای شکلاتی، برج لندن، برج گالاتا و… می‌باشد. همچنین آموزش‌های در زمینه‌ی ساخت شکلات برای کودکان در این موزه قرار گرفته است. توصیه می‌شود در تور استانبول حتماً از این موزه شگفت‌انگیز بازدید کنید.

  • موزه شکنجه (TORTURE MUSEUM)

عجیب ترین موزه های جهان

در کنار بارها و مکان‌های گردشگری در شهر آمستردام، موزه‌ای ترسناک در قلب شهر آمستردام واقع شده است و جزو 50 موزه‌ی مطرح در دنیا به‌حساب می‌آید. در این موزه هزاران وسیله‌ی شکنجه‌گری همانند ماسک شنجه و انواع گیوتین که در تاریخ تاریک اروپا از آن استفاده می‌شده، به‌نمایش گذاشته می‌شود.

Call Now Button