راهنمای سفر به سواحل آسیایی استانبول

استانبول از لحاظ جغرافیایی به‌گونه‌ای است که قسمتی از آن در قاره‌ی آسیا و قسمتی دیگر در قاره‌ی اروپا واقع شده است. این دو قسمت از طریق پل مشهور بسفر به‌یکدیگر وصل شده‌اند و تلفیقی از فرهنگ آسیایی و اروپایی را می‌توانید در این شهر مشاهده کنید. مکان‌های دیدنی زیادی در هر دو بخش این شهر قرار گرفته است و هرساله استانبول پذیرای هزاران گردشگر خارجی به‌ویژه توریست‌های ایرانی می‌باشد که با تور استانبول به این شهر سفر می‌کنند. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم قصد داریم راهنمای سفر به سواحل آسیایی استانبول را معرفی کنیم.

سواحل آسیایی استانبول
سواحل آسیایی استانبول

سواحلی در کنار تنگه‌ بسفر و دریای مرمر زیبایی‌های شگفت‌آوری دارند که هر گردشگری را مجذوب خود می‌کند. همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، این تنگه از لحاظ استراتژیک دارای اهمیت بالایی است و شرق و غرب دو قاره‌ی اروپا و آسیا را به یکدیگر متصل می‌کند. این تنگه در مسیر پرتردد کشتی‌های و نفت‌کش‌ها قرار گرفته است. یکی از مناطق قرار گرفته در کنار آب، اسکدار است. اسکدار دارای چندین اثر بجا مانده از امپراطوری عثمانی است و نسبت به دیگر مناطق ساحلی سنتی‌تر است.

سواحل آسیایی استانبول
سواحل آسیایی استانبول

همچنین کمی پایین‌تر ساحل کزویکوی واقع شده است و از نایت‌لایف بی‌نظیری برخوردار است. بسیاری از گردشگران برای پیاده‌روی و شب‌های بیدارش به این ساحل سفر می‌کنند. برای دسترسی به این ساحل می‌توانید با تاکسی و یا مینی‌باس به خیابان بغداد بروید و سفر دل‌چسبی را در ساحل کزویک تجربه کنید. به‌علاوه در خیابان بغداد ساختمان‌ها و فروشگاه‌های شیکی قرار گرفته است که جذابیت بازدید از آن را دوچندان کرده است.

همچنین توصیه می‌شود که زمانی که به بخش آسیایی استانبول سفر کردید، بازدید از برج دوشیزه را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید. این برج متعلق به زمان امپراطوری روم می‌باشد و در گذشته وظیفه‌ی هدایت کشتی‌ها را برعهده داشته است. افاسنه‌های مختلفی در مورد آن نقل می‌شود و براساس یکی از افسانه‌ها “لیندر” هرشب مسیر تنگه را به‌سوی نوری که معشوقه‌اش هیرو در شب برای هدایت او روشن نگاه می‌داشته و شنا می‌کرده است.

یکی دیگر از مناطق دیدنی بخش آسیایی اسکدار می‌یاشد. این منطقه به‌جای مانده از دوران پادشاهی عثمانی می‌باشد و در حال حاضر تعداد زیادی از مساجد از آن دوران باقی مانده است. برای دسترسی به این منطقه می‌توانید از قطار زیرزمینی تنگه بسفر استفاده کنید و این مسیر را تنها در چهار دقیقه طی کنید. مسجد مهرماه سلطان از جمله آثار گردشگری باارزش این منطقه به‌حساب می‌آید که به‌طور هنرمندانه‌ای طراحی و ساخته شده است.

سواحل آسیایی استانبول
سواحل آسیایی استانبول

شایان ذکر است که برای صرف غذا رستوران‌های مختلفی در سواحل بخش آسیایی قرار گرفته است که خدمات باکیفتی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. در منوی رستوران‌های این منطقه انواع غذاهای دریایی، غذاهای بین‌المللی و سنتی ترکیه وجود دارد که برای علاقه‌مندان به غذاهای ترکی انتخاب این رستوران‌ها یک گزینه‌ی ایده‌آل به‌حساب می‌آید.

Call Now Button