ویزای کاری انگلستان

ویزای کاری انگلستان و هر آنچه که باید بدانید

کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که مقصد بسیاری از مهاجران برای مهاجرت کاری به حساب می‌آید. عامل متعددی هستند که مهاجرین را به دریافت ویزای کاری انگلستان تشویق می‌کنند. از این عوامل می‌توان به نرخ بیکاری پایین، درآمد مناسب، رفاه اجتماعی و انگلیسی زبان بودن این کشور اشاره کرد.

در این مقاله سعی شده تا شما اندکی با شرایط کاری در  انگلستان، نحوه‌ی اخذ ویزای کاری انگلستان و مانند آن، آشنا شوید.

نرخ بیکاری در انگلستان


نرخ بیکاری در انگلستان

 

از عوامل موثر در امر مهاجرت و انتخاب کشور مقصد، نرخ بیکاری در آن کشور است. باید گفت که کشور انگلستان از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است. نرخ بیکاری در کشور انگلستان از حدود سال 2013 روند نزولی داشته و این مقدار در سال 2020 در حدود 4  درصد گزارش شده است.

این امر بدان معناست که کشور انگلستان از بازار کار مناسبی برخوردار است و شما اگر شرایط لازم را داشته باشید، احتمالا می‌توانید شغل مناسب خود را بیابید.

 

 

میزان حقوق در انگلستان


از عوامل دیگری که در انتخاب شغل بسیار موثر است، میزان حقوق دریافتی است. حقیقت آن است که میزان حقوق شما تا حدود زیادی به شغل انتخابی، تحصیلات و شهر مورد نظر بستگی دارد، به طور مثال: میانگین درآمد کارگری در لندن با 44184£ (پوند) بالاترین سطح و منطقه شمال غربی انگلستان با متوسط درآمدی 35367£ (پوند) پایین ترین سطح درآمدی این کشور محسوب می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت با توجه به هزینه‌های زندگی، میزان درآمد در کشور انگلستان پاسخگوی نیاز و مناسب است.

شرایط عمومی اخذ ویزای کار انگلستان


انواع ویزای کاری انگلستان

شرایط اخذ ویزای کاری انگلستان با توجه به محل اقامت متقاضیان به دو دسته تقسیم می‌شود.

اخذ ویزای کاری انگلستان برای افراد ساکن کشور های عضو اتحادیه اروپا

مشاغل دارای جای خالی ابتدا در خود کشور انگلستان به مدت سه ماه آگهی می‌شوند و در صورت عدم اتخاذ آن توسط فرد واجد شرایط انگلیسی، به مدت سه ماه در کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا آگهی خواهند شد.

درواقع افراد ساکن در کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا نیاز به دریافت هیچ مجوزی ندارند. البته در این میان بلغارستان و رومانی استثنا هستند و از قوانین خاصی پیروی می‌کنند. افراد ساکن اتحادیه‌ی اروپا می‌توانند در صورت وجود یک موقعیت شغلی که توسط یک فرد انگلیسی اشغال نشده باشد، نسبت به دریافت کار اقدام کنند و نیازی به اخذ ویزای کار انگلستان هم ندارند.

اخذ ویزای کار انگلستان برای افراد ساکن در خارج از اتحادیه اروپا

همان طور که گفته شد موقعیت‌های شغلی ابتدا در انگلستان و سپس در اتحادیه‌ی اروپا آگهی می‌شوند. اگر فرد مورد نیاز برای شغل آگهی شده، بعد از اتمام موعد 6 ماهه‌ی آگهی یافت نشد، کارفرما مجاز است آن را در خارج از اتحادیه‌ی اروپا آگهی کرده و اقدام به استخدام نیروی خارجی نماید.

به طور کلی می‌توان گفت که افراد از هر نقطه‌ی جهان که اقدام به اخذ ویزای کاری انگلستان نمایند، باید یک دعوتنامه‌ی کاری از یک کارفرمای مجاز انگلیسی که دارای شرکت معتبر در انگلستان است، دریافت نمایند. اگر شما موفق شوید تا از طریق این آگهی پذیرفته شده و دعوتنامه‌ی کاری دریافت کنید، می‌توانید برای اخذ ویزای کاری انگلستان و مهاجرت به این کشور اقدام نمایید.

نکاتی که برای یافتن اسپانسر می تواند کمک کننده باشد:

با توجه به اینکه موقعیت‌های شغلی کشور انگلستان ابتدا در خود این کشور و سپس در کشورهای اتحادیه ی اروپا آگهی می‌شوند، بنابراین شما با اشتغال در کارهای معمولی و با مهارت کم موفق به اخذ ویزای انگلستان نخواهید شد.

بنابراین باید سعی کنید تا مشاغلی با مهارت خاص را بیابید تا بتوانید پیشنهادات موجود را از آن خود کنید. اخذ ویزای کاری انگلستان بر اساس سیستم امتیاز بندی است و امتیازات بر اساس موارد زیر محاسبه می شود:

 • مهارت ها
 • آینده کاری
 • شرکتی که اسپانسری شما را پذیرفته است.
 • مهارت های زبان انگلیسی
 • تمکن مالی

ویزای کاری انگلستان و زبان انگلیسی


ویزای کاری انگلستان و زبان انگلیسی

همان طور که گفته شد داشتن مهارت زبان انگلیسی از الزامات اخذ ویزای کار انگلستان است. ممکن است شما مجبور شوید تا مهارت زبان انگلیسی خود را به اثبات برسانید. شما با داشتن مدرک آیلتس و یا با گذراندن تست زبان انگلسیی پذیرفته شده با حداقل سطح CEFR B1 در مهارت‌های خواندن، نوشتن، مکالمه و گوش دادن این مورد را به اثبات برسانید.

اگر شما از کشورهای زیر اقدام به مهاجرت کاری انگلستان می‌کنید، نیازی به اثبات مهارت زبان انگلیسی نخواهید داشت.

 • استرالیا
 • جامایکا
 • باهاما
 • نیوزلند
 • باربادوس
 • کانادا
 • دومینیکا
 • آمریکا
 • گرنادا

ویزای کاری انگلستان و موسسات کاریابی


موسسات کاریابی در انگلستان

همان طور که گفته شد اولین و اصلی ترین مرحله برای اخذ ویزای کاری انگلستان یافتن شغل مناسب و دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما معتبر است. یکی از راه‌های یافتن کار، استفاده موسسات و سایت های کاریابی در انگلستان است.

از موسسات کاریابی مهم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Careerbuilder
 • Everyjobsite
 • Adecco
 • Adzuna

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری انگلستان


انواعی از ویزای کاری انگلستان وجود دارد (در ادامه مختصری به هر یک خواهیم پرداخت) که هر کدام از آنها مدارک اختصاصی نیازمند هستند. اما به طور کلی مدارکی ذکر شده در زیر الزامی هستند.

برای گرفتن راهنمایی‌های بیشتر از این مورد می‌توانید با کارشناسان ما در سالیان سفر در ارتباط باشید.

 • پاسپورت کنونی یا هویت سفر معتبر
 • تصویر یا عکس رنگی اندازه پاسپورت
 • گردش حساب بانکی
 • مدرک زبان
 • پیشنهاد شغلی

 

ویزای کاری انگلستان و انواع آن


انواع ویزای کاری انگلستان

به طور کلی باید گفت ویزای کاری انگلستان به دو دسته‌ی ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می‌شود. که ویزای کاری بلند مدت تحت عنوان  ویزاهای Tier 2 و ویزاهای کوتاه مدت تحت عنوان ویزاهای Tier 5 شناخته می‌شوند.

انواع ویزای کاری کوتاه مدت

 • ویزای کارمندان خیریه

این ویزا به افراد خارج از اتحادیه‌ی اروپا و سوییس اختصاص دارد و در واقع هدف آن انجام کارهای خیریه و داوطلبانه می‌باشد. معمولا مدت زمان این ویزا 12 ماه است.

 • ویزای مربوط به خلاقیت و امور ورزشی

این نوع ویزای کاری انگلستان هم به افراد خارج از تحادیه اروپا و سوییس اختصاص دارد. این ویزا مربوط به ورزشکاران و یا کارمندانی است که با هدف انجام کارهای خلاقانه پیشنهاد شغلی دریافت می‌کنند. مدت زمان این ویزا نیز 12 ماه است.

 • ویزای مربوط به توافقنامه های بین المللی

 • ویزای کارمندان مذهبی

این ویزا مربوط به افراد ساکن در خارج از اتحادیه‌ی اروپاست که قصد دارند به منظور انجام سخنرانی‌های مذهبی و یا شرکت در گروه‌های مانند آن به انگلستان سفر کنند. این افراد می‌توانند این نوع ویزا را برای 24 ماه نمایند.

 • ویزای کارگران فصلی

این نوع ویزا برای افرادی است که در خارج از اتحادیه‌ی اروپا سکونت داشته و قصد دارند تا در نهایت به مدت 6 ماه برای انجام کارهای کشاورزی به انگلستان مهاجرت کنند. البته داشتن اسپانسر برای این نوع ویزا ضرورت دارد.

انواع ویزای کاری بلند مدت

 • ویزای کاری عمومی (General work visa)

اگر ساکن خارج از منطقه‌ی اتحادیه ی اروپا و سوییس باشید، باید بتوانید یک پیشنهاد کاری اختصاصی دریافت کنید. در صورت دریافت پیشنهاد کاری اختصاصی، باید حداکثر سه ماه قبل از تاریخ شروع کار نسبت به اخذ ویزای کار انگلستان اقدام کنید. معمولا در حدود سه هفته بعد از ارائه درخواست، تصمیم نهایی در مورد درخواست شما صادر می شود.

شما با اخذ این نوع ویزا می‌توانید اقامت انگلستان را به مدت 5 سال و 14 روز و یا به مدت درخواست شده در نامه‌ی کارفرمای خود کسب کنید.

 • ویزای ترانسفر بین شرکتی

اگر شما ساکن خارج از اتحادیه‌ی اروپا و سوییس باشید و کارفرمای شما شغلی را در شعبه‌ی بریتانیایی سازمان خود به شما پیشنهاد دهد، امکان اخذ ویزای کاری انگلستان برای شما فراهم می‌شود. مدت زمان این ویزا  با توجه به درآمد شما تعیین می‌شود.

 • ویزای مذهبی

اگر فردی به عنوان نماینده امور مذهبی و یا عضوی از گروه مذهبی پیشنهاد کاری از جامعه‌ی مذهبی انگلستان دریافت نماید، می‌تواند برای اخذ ویزای کاری انگلستان اقدام کند.

مدت این ویزا معمولا سه سال و یا مطابق با میزان زمان درخواست شده در نامه‌ی درخواست همکاری می‌باشد.

 • ویزای ورزشکاران

 

هزینه‌ی اخذ ویزای کاری انگلستان


هزینه اخذ ویزای کاری انگلستان

در پروسه‌ی دریافت ویزای کاری بلند مدت انگلستان ( که همان طور که گفته شد از آن تحت عنوان Tier 2 یاد می‌شود)، شما متحمل هزینه‌هایی خواهید شد که به آن هزینه‌ی ویزای کاری انگلستان و هزینه‌های مربوط به بخش‌های دولتی و سفارت گفته می‌شود.

هزینه‌ی دیگری که شما ملزم به پرداخت آن هستید، حق بیمه است. این مورد را در نظر داشته باشید که مقدار حق بیمه‌ی پرداحتی باید مطابق با طول مدت ویزای شما باشد.

هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای کاری انگلستان با توجه به طول مدت اقامت شما در انگلستان تعیین می‌شود. این هزینه ها در جدول زیر لیست شده است.

مدت اعتبارمتقاضیهمراه( به ازای هر نفر)
تا سه سال610 پوند610 پوند
بالای سه سال1220 پوند1220 پوند

 

سوالات متداول

 • آیا امکان اخذ ویزای همراه در مهارجرت کاری به انگلستان وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه کنید. البته این امکان وجود دارد که بتوانید برای فرزندان بالای 18 سال خود که موفق شوید وابسته بودن وی و نداشتن منبع درآمد او را هم اثبات کنید، اقدام به دریافت ویزای همراه کنید.

البته باید به این نکته توجه کنید که شما به عنوان فرد متقاضی باید تمکن مالی جهت حمایت از این افراد را به اثبات برسانید.

 • مشاغل مورد نیاز انگلستان کدامند؟

همان طور که گفته شد یافتن شغلی که در انگلستان مورد نیاز باشد از اهمیت زیادی برخوردار است. مشاغل زیر در اگلستان مورد نیاز هستند.

مهندسی فناوری اطلاعات/ مهندسی هوا و فضا/ پرستاری/ رادیو گرافی/ پزشکی / تعمیر و نگهداری هواپیما/ جوشکار/ آشپز

 • پردرآمد ترین مشاغل انگلستان کدامند؟

پر در آمد ترین مشاغل انگلستان شامل : توسعه دهنده نرم افزار/ کارگردان/ مدیر/ معمار/ مدیر پروژه/ مدیریت منابع مالی/ مدیر مالی است که میانگین حقوق سالیانه ی آنها بین 72500 دلار تا 105500 دلار متغیر است.

سخن آخر


همانطور که گفته شد اصلی ترین مرحله در اخذ ویزای کاری انگلستان، یافتن شغل مناسب است. علاوه بر آن انواعی از ویزای کاری انگلستان وجود دارد که شما باید بسته به شرایط خود، بهترین نوع را انتخاب نمایید.

از موارد مهم در مهاجرت به انگلیس علاوه بر انتخاب مناسب ترین راه و آماده سازی مدارک، باید اطلاعات خود را در مورد وقت سفارت انگلیس و نحوه‌ی اقدام برای آن بالا ببرید.

همان طور که می‌دانید مهاجرت به خودی خود پر هزینه است و هزینه‌ی مسافرت به کشور واسط  هم به مبالغ آن افزوده خواهد شد. توصیه می‌شود برای کاهش هزینه‌ها در این مورد، اطلاعاتی درباره‌ی پیکاپ ویزای انگلیس کسب کنید. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره صفر تا صد مراحل اخذ ویزای انگلیس کسب کنید، بهتر است که با همکاران ما در تماس باشید.

Call Now Button