کشورهای بدون ویزا برای ایرانی‌ها

ایرانی ها به کدام کشورها بدون ویزا میتوانند سفر کنند؟

توریسم یکی از پرسود‌ترین صنعت‌های دنیا می‌باشد که رونق آن شکوفایی زیادی را در اقتصاد کشورها ایجاد می‌کند. کشورها برای رشد و توسعه در این صنعت با یکدیگر رقابت می‌کنند تا گردشگران از کشورهای مختلف جذب کنند. همانطور که می‌دانید حجم وسیعی از ایرانی‌ها هرساله با تور به مناطق مختلف دنیا سفر می‌کنند و کشورها با درک این موضوع برای جذب توریست ایرانی بایکدیگر رقابت می‌کنند. اما شاید یکی از دغدغه‌ی اصلی برای سفرهای خارجی اخذ ویزا می‌باشد که امروزه شهروندان ایرانی می‌توانند به بسیاری از کشور دنیا بدون اخذ ویزا سفر کنند. ایرانی ها به کدام کشورها بدون ویزا میتوان سفر کنند؟

گذرنامه‌ی ایران براساس آمار منتشر شده در سایت پاسپورت ایندکس (Passport Index) در رتبه‌ی ۸۷ قرار گرفته است و در این میان پاسپورت کشورهای سوئد، بلژیک ایتالیا، اسپانیا و جمهوری ایرلند به ترتیب در رتبه‌های اول تا پنجم معتبرترین گذرنامه‌های جهان قرار گرفته‌اند. جالب است بدانید مدت اقامت بدون ویزا در این کشورها ومتفاوت است، همچنین برخی از کشورها نیز وجود دارند که به منظور تسهیل سفر شهروندان ایرانی مراحل درخواست و صدور ویزا را به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند که این امر گام بلندی جذب توریست داشته است.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانی‌ها
کشورهای بدون ویزا برای ایرانی‌ها

در ادامه لیست کشورهای بدون ویزا در سال ۲۰۱۸ را مشاهده می‌کنید که شهروندان ایرانی می‌توانند به‌راحتی این کشورها سفر کنند:

کشورمدت اقامت
ترکیه۹۰
ارمنستان۹۰
دومنیکا۲۱
گرجستان۴۵
اکوادور۹۰
هائیتی۹۰
مالزی۱۴
نیکاراگوئه۹۰
صربستان۳۰
ونزوئلا۱۵
زیمباوه۹۰
ایالات فدرال میکرونزی۳۰

تعدادی از کشورها وجود دارند که به منظور تسهیل سفر گردشگران ایرانی مراحل درخواست و صودر ویزا را به صورت آنلاین انجام می‌دهند که در ادامه نام کشورها به همراه مدت زمان اقامت در آن را مشاهده خواهید کرد:

کشورمدت اقامت
آنتیگوآ و باردوا۳۰
جمهوری آذربایجان۳۰
گابن۳۰
کنیا۹۰
لسوتو۹۰
نیوزلند۹۰
قطر۹۰
رواندا۹۰
سنت کیتس و نویس۹۰
سائوتومه و پرنسیت۹۰
زامبیا۹۰

در این میان تور ترکیه، تور گرجستان، تور ارمنستان و تور آذربایجان به دلیل همسایگی ایران با این کشورها از رونق بیش‌تری برخوردار است و ایرانیان زیادی هرساله از این کشورها بازدید می‌کنند. شایان ذکر است که بسیاری از کاربران معتقدند که به جز پنج یا شش کشور، حتی اسم بعضی از کشورهایی را که ایرانی ها می‌توانند بدون ویزا به آنها سفر کنند، نشنیدند. به گفته آنان فقط همین چند کشور ارزش دیدن دارند و بقیه این کشورها جاذبه گردشگری خاصی برای دیدن ندارند.

Call Now Button