بهترین-شهر-های-انگلیس-برای-تحصیل

بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل

انگلیس بعد از کانادا کشوری محبوب بین علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور است. کشوری که طراز اول ترین دانشگاه های دنیا مثل: دانشگاه کمبریج، آکسفورد، دانشگاه کالج لندن را در خود جای داده است. دانشمندان، ادبیان و هنرمندان مشهوری در این دانشگاه ها پروروش یافته اند. کشوری با شهرها و خانه های زیبا، مناظری حیرت انگیز که دیدن آنها و زندگی کردن در شهرهایش آرزوی خیلی از مردم دنیاست. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید بهتر است با بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل آشنا شوید. در این مقاله به معرفی این شهرهای زیبا و دانشگاه هایشان پرداختیم.

لندن


اکثرا میدانیم پایتخت انگلستان چه شهریست. لندن! شهری معروف در اروپا و حتی دنیا. شهری که خیلی ها با دیدنش به آن دلبسته می شوند. اما هزینه های زندگی در این شهر آنقدر گران است که هر کسی از پس آن بر نمی آید. به همین دلیل هم خیلی ها زندگی در شهری غیر از لندن را در کشور انگلیس ترجیح می دهند. با این حال عده ای عقیده دارند زندگی در این شهر با وجود فرصت های فرهنگی و امکانات سرگرم کننده اش، ارزش خرج کردن را دارد.

اخیرا لندن اولین رتبه را به عنوان بهترین شهر دانشجویی در جهان کسب کرده. دانشگاه های این شهر بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان اند. مثل: UCL (کالج دانشگاهی لندن) و دانشگاه امپریال کالج که جزو دانشگاه های برتر جهان اند.

لندن

کالج کینگ و دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی و خیلی از دانشگاه های دیگر در این شهر هستند.

علاوه بر همه ی چیزهایی که گفته شد داشتن سیستم حمل و نقل پیشرفته و سیستم بهداشتی با کیفیت، از مهم ترین عواملی هستند که باعث شدند لندن در لیست بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل قرار بگیرد.

ادینبورگ (Edinburgh)


ادینبورگ پایتخت اسکاتلند است و در بین بهترین شهرهای دانشجویی دنیا رتبه 15 را دارد. شهری زیبا که با جشنواره ی fring ادینبورگ معروف شده. هرسال برای این جشنواره جمعیت زیادی به آنجا سفر می کنند.

مقرون به صرفه بودن زندگی در این شهر، وجود فرصت های شغلی خوب، زیبایی و معماری فوق العاده ی آن دانشجویان زیادی را به سمت خودش کشانده است. دانشگاه ادینبورگ، هرویت وات و ادینبورگ نایپر در این شهر قرار دارند.

بیشتر بخوانید: تبدیل ویزای انگلیس به اقامت دائم

منچستر (Manchester)


شهری بزرگ در شمال غربی انگلستان که رتبه 29 را در بین برترین شهرهای دانشجویی دنیا دارد. از نظر دانشجویان منچستر آنقدر بزرگ است که هرکاری بخواهید می توانید در آن انجام دهید و هرچیزی را ببینید. در عین حال این شهر به اندازه ای کوچک است که می شود یک حس مشترک بین همه ی ساکنینش حس کرد. در این شهر هر کس با نژاد و قومیت های مختلف به راحتی زندگی می کند. موسیقی از مهم ترین اجزای فرهنگی مردم این شهر است. جالب است بدانید که گروه های معروف The Smiths ،Joy Division و Oasis and Buzz cocks در این شهر متولد شدند و رشد کردند.

داشتن سیستم حمل و نقل خوب و پیشرفته، فرصت های شغلی، مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی، در کنار رضایت دانشجویان قدیمی دانشگاه منچستر و مدرسه کسب و کار منچستر، باعث شده تا این شهر به یکی از بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل تبدیل شود.

گلاسکو (Glasgow)


گلاسکو، بزرگ ترین شهر اسکاتلند و سومین شهر پر جمعیت در بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. شهری که در جایگاه 39 برترین شهرهای دانشجویی دنیا قرار دارد. خیلی ها این شهر را به خاطر تاریخ غنی اش می شناسند. رفتار صمیمی و دوستانه ی مردم گلاسکو از دلایلی است که باعث شده تا گلاسکو از بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل باشد.

گلاسکو-(Glasgow)

دو مورد از دانشگاه های برتر دنیا یعنی دانشگاه گلاسکو و دانشگاه Strathclyde در این شهر هستند که هر دو رتبه های بسیار خوبی در بین دانشگاه های دنیا دارند.

کاونتری (Coventry)


در بین بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل می توان از کاونتری هم نامی به میان آورد. حدود 6 درصد از جمعیت شهر را دانشجویان تشکیل داده اند. کاونتری شهری زیبا با فرهنگی غنی است که 47امین شهر برتر برای تحصیل در دنیاست. شک نداشته باشید که از زندگی و تحصیل در کاونتری بسیار لذت خواهید برد.

دو دانشگاه معروف در این شهر یکی دانشگاه کاونتری در مرکز شهر و دانشگاه وارویک در حومه ی جنوبی آن قرار دارند. اگر طرفدار آب و هوای گرم و معتدل هستید این شهر جای مناسبی برای شماست.

ناتینگهام (Nottingham)


ناتینگهام شهری که شهرتش را مدیون رابین هود است! افسانه ای که اکثر مردم دنیا آن را شنیده اند. شهری در شمال انگلستان در ناحیه ی میدلند شرقی.

ناتینگهام در رتبه بندی برترین شهرهای دانشجویی دنیا رتبه 48 را دارد. کسب جایزه در حوزه سیستم حمل و نقل عمومی، صمیمیت مردن، تنوع زندگی، مقرون به صرفه بودن هزینه ها باعث شده تا این شهر سومین رتبه دیدگاه دانشجویی در بریتانیا را کسب کند و در لیست بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل باشد.

ناتینگهام-(Nottingham)

دانشگاه ناتینگهام دربین ده دانشگاه برتر انگلستان قرار دارد و دومین شهر انگلستان از نظر مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی است. برای همین دانشجویان علاقه مند تحصیل در این شهر هستند.

بیرمنگام (Birmingham)


بیرمنگام شهری در شهرستان متروپلین در ناحیه میدلند غربی انگلستان است که به عنوان دومین شهر پرجمعیت بریتانیا بعد از لندن شناخته می شود.

این شهر رتبه 49 را بین برترین شهرهای دانشجویی دنیا دارد. دانشگاه بیرمنگام سیزدهمین دانشگاه برتر انگلستان و 87امین دانشگاه برتر جهان است. به دلیل کانال های آب زیادی که در سطح شهر بیرمنگام وجود دارد می توانید چیزی شبیه به زندگی در ونیز را اینجا تجربه خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: ریجکت ویزای انگلیس

ابردین( Aberdeen)


میتوان شهر ابردین راهم در بین بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل جای داد. ابردین با رتبه 64 در بین بهترین شهرهای دانشجویی دنیا، سومین شهر بزرگ اسکاتلند است.

مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی دراین شهر نسبت به شهرهای بزرگ تر باعث شده دانشجویان زیادی برای تحصیل به ابردین بروند. تحصیل برای اسکاتلندی ها و دانشجویان عضو اتحادیه ی اروپا در این شهر رایگان است.

نیوکاسل (Tyne Newcastle upon)


نیوکاسل-(Tyne-Newcastle-upon)

نیوکاسل شهریست در ناحیه ی تاین و شمال شرقی انگلستان که به عنوان پرجمعیت ترین شهر این ناحیه شناخته می شود. رتبه ی 57 در بین بهترین شهرهای دانجشویی دنیا کسب کرده. با داشتن تاریخ و فرهنگی غنی یکی از مکان های علاقه مندان به هنر و تاریخ است. امروزه نیوکاسل به عنوان اصلی ترین مرکز تجاری انگلستان شناخته می شود. به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر و سطح آموزشی عالی در بین بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل قرار گرفته. اگر به آب وهوای اقیانوسی علاقه مندید این شهر میتواند گزینه ی خوبی برای شما باشد.

دانشگاه دوارم و دانشگاه نیوکاسل که از بهترین دانشگاه های انگلستان هستند در این شهر قرار دارند.

برایتون (Brighton)


برایتون-(Brighton)یکی بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل برایتون است که در ساسکس شرقی و سواحل جنوبی بریتانیای کبیر قرار دارد. شهریست که دانشجویان زیادی علاقه مند به تحصیل و زندگی درآنجا هستند وبرای همین تعداد دانشجویانش از سایر شهرها بیشتر است. به همین دلیل در برایتون زندگی در کنار افراد مختلف، با فرهنگ و نژادهای گوناگون را تجریه می کنید.

برایتون در بین بهترین شهرهای دانشجویی جهان در رتبه 83 قرار دارد و مورد علاقه ی دانشجویان است. دو دانشگاه برایتون و ساسکس که از برترین دانشگاه های انگلستان هستند دراین شهر قرار دارند.

هزینه های زندگی در انگلستان


هزینه-های-زندگی-در-انگلستان

مهم ترین نکته این است که انگلستان جزو گران قیمت ترین کشورهای دنیاست. پس برای زندگی در این کشور باید پول کافی داشته باشید.

رقم دقیقی نمیتوان برای هزینه های زندگی در انگلستان اعلام کرد. چرا که هزینه ها بسته به جایی که شخص زندگی میکند وشرایطش متفاوت است. اما به طور معمول و متوسط، هزینه ی زندگی ماهانه برای هر نفر در انگلستان 2248 پوند و برای خانواده ی چهار نفری 3892 پوند است.

دانشجویان بین المللی در انگلستان می توانند به صورت پاره وقت بین 10 تا 30 ساعت در هفته کار کنند و این کشور محدودیت برای کار دانشجویان بین المللی ندارد. دانشجویان از این طریق می توانند هزینه های زندگیشان را تامین کنند.

بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلیس

هزینه ها در بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل


هزینه-های-تحصیل-در-بهترین-شهر-های-انگلیس-برای-تحصیل

هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی 

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه 1200 پوند(15720 دلار ) و حداقل شهریه حدود 9000 پوند (11790 دلار) است.

هزینه ی تحصیل در رشته های خاص مثل پزشکی تا 38000 پوند(49780دلار) در سال است.

هزینه ی تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 

میانگین هزینه های دوره ی کارشناسی ارشد و دکترا حدود 12000 پوند (15720دلار) در سال می باشد. البته برای بعضی از دوره های خاص این مبلغ تا 35000 پوند(45850دلار ) افزایش پیدا میکند.

برای دریافت اطلاعات دقیق تر از شهریه ها میتوانید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید.

اسکان دانشجویی در بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل


در انگلستان دانشجویان میتوانند از خوابگاه های دانشگاه که درون پردیس دانشگاه و یا نزدیک آن است، استفاده کنند و یا سوییت و آپارتمان شخصی اجاره کنند. مدت اجاره ی مسکن در انگلستان 52 هفته یعنی 12 ماه است. برای صرفه جویی در هزینه ها شخص می تواند به همراه دوستانش خانه اجاره کند.

در انگلستان از مردم مالیات برای خدمت شهری مثل: جمع آوری زباله، مدیریت و نگهداری پسماندها گرفته می شود. اما دانشجویان از پرداخت این هزینه معافت هستن و یا برای پرداخت آن تخفیف درنظر می گیرند.

هزینه ی اجاره ی مسکن شخصی در لندن بین 2000 پوند تا 1700 پوند در ماه است. (این هزینه برای شهرهای دیگر بین 950 پوند تا 1.200 پوند متغیر است.)

حمل و نقل در بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل


حمل-و-نقل-در-بهترین-شهر-های-انگلیس-برای-تحصیل

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی برای دانشجویان بسیار مهم است. دانشجویان می توانند از تخفیفات دانشجویی قطار و اتوبوس برای رفت و آمدشان استفاده کنند. تاکسی گرفتن در انگلیس هزینه بر است. برای همین استفاده از اتوبوس در شهرهای مختلف این کشور رایج شده است.

سوالات متدوال


بهترین شهر انگلیس برای تحصیل کدام است؟

بهترین شهر انگلستان برای تحصیل، لندن است.

هزینه های تحصیل در لندن چقدر است؟

شما برای تحصیل باید چیزی حدود 10.000 تا 40.000 پوند هزینه کنید.

کدام شهر از بین بهترین شهرهای انگلیس برای تحصیل پزشکی بهتر است؟

بهترین شهر انگلیس برای تحصیل در پزشکی لندن است.

بهترین موسسات تحصیلی  لندن  کدام اند؟

دانشگاه ملکه مری لندن، کینگ کالج لندن، دانشگاه کالج لندن، امپریال کالج لندن، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن.

برای تحصیل در انگلیس  ویزا لازم است؟

شما باید  برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان  اقدام کنید

چه مدارکی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان نیاز است؟

شخص متقاضی باید برای دریافت ویزای انگلستان کارهایی از قبیل گرفتن وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزای انگلیس را انجام دهد. برای این کار باید مدارک کامل  ارائه دهد که شاکل نامه پذیرش از دانشگاه، مدارک مالی و مدارک هویتی می شود. برای اطلاع کامل از مدارک مورد نیاز با همکاران ما در آژانس مسافرتی سالیان سفر در تماس باشید.

Call Now Button