ساخت کوه مصنوعی در دبی

ساخت یک کوه مصنوعی در دبی

28/07/1397
دبی

بدون شک امارات مرکز شگفتی‌های مصنوعی می‌باشد و بعد از ساخت انواع و اقسام پدیده‌های مصنوعی همانند جزایر مصنوعی دبی و منطقه‌ی برفی به‌طور مصنوعی، حالا مسئولان این کشور در حال برنامه‌ریزی برای سخت یک کوه مصنوعی هستند.

امارات متحده‌ی عربی در بخش خشکی از اکوسیستم جهانی قرار گرفته است و به‌ندرت شاهد بارش باران در آن هستیم. این درحالی است که کشورهای اطراف آن همانند ایران خودمان دارای رشته‌ کوه‌های بسیار بلندی می‌باشند که منجر به حرکت توده‌ی هوا و در نهایت باران را در پی دارد. اما کشور امارات که زمین‌های پستی را در دل خود جای داده است و درسرتاسر آن کوه و ارتفاعات بلندی وجود ندارد فرصت کمی برای ایجاد ابرهای باران‌زا دارد، از این جهت مسئولان این کشور قصد دارند به سراغ ساخت یک کوه مصنوعی بروند. ایده‌ی اولیه‌ی آن درحال برنامه‌ریزی می‌باشد و قرار است که اوایل سال آینده به مرحله‌ی عملیاتی برسد.

ثروت هنگفت این کشور از درآمد فروش نفت و البته صنعت گردشگری منجر شده تا  شاهد طرح‌ها و برنامه‌های خارق‌العاده‌ای همانند تاکسی پرنده دبی، آکواریوم دبی در دبی مال و رستوران دینر این اسکای باشیم که همین موضوع باعث افزایش چشمگیر تقاضا برای تور دبی شده است.

Call Now Button