ویزای کانادا را شاید فقط کسانی به درستی بشناسند که برای اخذ آن اقدام کرده‌اند. چرا که این ویزا علاوه بر سختی‌هایی که در جهت جمع‌آوری مدارک بر متقاضیان ایرانی‌اش تحمیل می‌کند، غم سفر به کشور واسط را هم برای آن‌ها به همراه دارد. با گل‌آلودشدن آب، ماهی‌گیران فراوانی شروع به رشد کردند که با توسل به جمله معروف ویزای تضمینی کانادا، پول و زمان بسیاری از متقاضیان ویزا را هدر دادند. تا مدت‌ها پیش هنوز ایرانیان خدمات پیکاپ ویزا را نمی‌شناختند و مجبور بودند برای اخذ ویزای کانادا و یا گرفتن وقت سفارت کانادا، دو بار به ترکیه و یا امارات سفر کنند و رنج سفر را به دوش بکشند. این سفرها بیشتر از هر چیز به سبب عدم هماهنگی‌ها در زمان‌بندی مناسب، دچار اشکالاتی می‌شد و تکمیل مدارک را هم سخت می‌کرد. چیزی که هیچ‌وقت به صورت اصولی به آن اهمیت داده نشد، اجرای قانون بود و متقاضیان بی‌خبر هم خیال می‌کردند وعده‌های سودجویانی که ویزای آسان کانادا را در بوق و کرنا می‌کنند، می‌تواند به حقیقت تبدیل شود. این بود که هزینه‌ها هدر می‌رفتند و ویزاها هم صادر نمی‌شدند.

از طرف دیگر، می‌توان به اشتباهات خود متقاضیان ویزا هم اشاره کرد که با پیمودن مسیر اشتباه، سبب ادامه حیات سودجویان می‌شدند.

اما چیزی که باید از ابتدا برای گردشگران روشن شود، این است که اخذ ویزای کانادا، تقریباً سخت است و احتیاج به ممارست دارد و باید هر اقدامی را با مشاوره کارشناسان امر انجام داد. البته نکته مهم در رابطه با ویزاهای مهاجرتی کاناداست که آن‌ها طی کردن پروسه به مراتب سخت‌تری را می‌طلبند و عده کمی از میان خیل متقاضیان مهاجرت به کانادا، می‌توانند ویزای کانادا را به دست بیاورند. اما حتی ویزاهای توریستی هم مشکلات خاص خود را دارد.
بهتر است که پیش از هر حرفی، به توضیح بهتر و آسان‌تر مسائل بپردازیم؛

هر چند طبق قوانین مندرج در سایت وزارت خارجه ی کانادا هیچ تضمین صد در صدی برای صدور ویزای کانادا وجود ندارد ولی تنها با چند راهکار ساده و مطمعن میتوان از صدور ویزای تضمینی کانادا مطمئن شد.
این راهکارها، راهکارهایی هستند که شاید بهتر باشد برای متقاضیان ویزا التزام پیدا کنند و آن‌ها را به عنوان راه چاره‌ها ببینند! چرا که در صورت طی مناسب مسیر پیش‌بینی‌شده، خود متقاضیان راحت‌تر به هدف‌شان می‌رسند.

قدم اول برای اخذ ویزای تضمینی کانادا توانمندی در درک دقیق زبان انگلیسی است.

اول از همه اینکه شما باید توانایی درک دقیق عبارات و جملات انگلیسی را داشته باشید زیرا طبق فرآیند جدیدی که از سال ۲۰۱۶ شروع شده کلیه ی درخواست ها برای صدور ویزای تضمینی کانادا کاملا آنلاین و در سایت وزارت خارجه ی کانادا صورت میگیرد.تنها زبانهای مورد پذیرش سایت انگلیسی و فرانسه بوده و کلیه ی فرآیندهای ثبت نامی تنها از طریق این دو زبان صورت میگیرد ولی خب اگر شما تسلط کافی به هیچ کدام از این دو زبان ندارید جای هیچ گونه نگرانی ای نیست  زیرا ما میتوانیم تمام فرایندهای ثبت نامی ویزای تضمینی کانادا را با نظارت شما و به طور دقیق و کامل انجام دهیم.

دقت کنید که بهتر است در صورت عدم توانایی مطلوب به تکمیل فرم‌های وقت سفارت کانادا، این مهم را به کارشناسان امر بسپارید و جای شک و تردیدی را برای خود و همراهان‌تان باقی نگذارید. تکمیل فرم‌ها به زبان انگلیسی از مهم‌ترین بخش‌هاست و بهتر است که در مورد آن‌ها ریسک نکنید. این نکته بسیار مهم را فراموش نکنید که آفیسر ویزا به ریزترین موارد توجه خواهد کرد و علاقمند است که با فردی نکته‌سنج و جدی وارد مذاکره شود.

قدم بعدی برای صدور ویزای تضمینی کانادا وجود یک پاسپورت معتبر است.

منظور از پاسپرت معتبر پاسپرتیست که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.شاید با این عبارت در سایتهای مختلف مواجه شده باشید که داشتن تنها شش ماه اعتبار برای صدور ویزای کانادا کافیست ولی این عبارت کاملا اشتباه میباشد زیرا این شش ماه اعتبار تنها از زمانی شروع میشود که ویزای کانادای شما صادر شده باشد.

حال اگر بعد از صدور ویزای کانادا پاسپرت شما تنها شش ماه اعتبار داشته باشد هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد ولی همانطور که میدانید فرآیند صدور ویزای تضمینی کانادا از دو هفته تا سه ماه متغییر بوده. بنابراین بهتر است که گذرنامه ی شما حداقل دارای یکسال اعتبار باشد.

به بیان دقیق‌تر، شرط سفارت‌خانه در مورد اعتبار پاسپورت برای اخذ ویزای کانادا، ۳ ماه بیشتر از مدت زمان ویزاست و مثلاً اگر شما متقاضی ویزای ۶ ماهه هستید، پاسپرت‌تان باید ۹ ماه اعتبار داشته باشد؛ اما این ۹ ماه از زمان شروع ویزا آغاز می‌شود و ممکن است مراحل اخذ ویزای کانادا بیش از ۱ ماه به طول بینجامد. پس بهتر است که با پاسپورتی برای ویزای کانادا اقدام کنید که ۱ سال اعتبار دارد و می‌تواند خیال شما را از بابت تمام اتفاقاتی که ممکن است در مورد پاسپورت رخ دهد، راحت کند.

قدم بعدی برای اطمینان یافتن از صدور ویزای تضمینی کانادا داشتن یک حساب معتبر خارجیست.

زیرا اولا سفارت کانادا در ایران تعطیل بوده و ثانیا بانکهای ایرانی اجازه ی دادو ستد با بانکهای خارجی را ندارند.توصیه ی ما به شما استفاده از کارتهای معتبر بین المللی مانند مستر کارد و یا ویزا کارد میباشد.حالا اگر به هر دلیلی امکان فراهم کردن چنین کارتی برایتان مقدور نیست باز ما تمام هزینه های صدور ویزای تضمینی کانادا را با استفاده از کارتهای معتبر بین المللی و با نظارت خود شما انجام دهیم.

این بخش، به نوعی مهم‌ترین بخش از خدماتی‌ست که مشاوران و کارگزاران ویزای کانادا می‌توانند شما را در انجامش یاری کنند و سالیان سفر با سال‌ها تجربه در امر ویزای کانادا، این نوید را به متقاضیان ویزا می‌دهد که استفاده از این خدمات را به راحتی در اختیار آن‌ها خواهد گذاشت. دقت کنید که بدون دسترسی به سیستم‌های پرداخت بین‌المللی نظیر ویزا کارت، مستر کارت، پی پال و… توانایی پرداخت هزینه بررسی مدارک و اخذ وقت سفارت کانادا را نخواهید داشت و بهتر است که پیش از جمع‌آوری مدارک، در پی راه‌حلی مناسب برای این مشکل باشید؛ چرا که در صورت بارگذاری مدارک در سامانه اینترنتی ویزای کانادا، تنها چند ساعت برای پرداخت هزینه ویزا زمان خواهید داشت و در صورتی که موفق نشوید وجه موردنظر را پرداخت کنید، درخواست شما رد خواهد شد و این امتیازی منفی برای درخواست مجدد وقت سفارت کانادا محسوب می‌شود.

قدم بعدی که با وجود ساده بودن ٬ باعث طولانی شدن فرایند صدور ویزای تضمینی کانادا شده است ٬ نداشتن عکس مناسب و استاندارد است.

بهترین توصیه ای که ما میتوانیم به شما داشته باشیم گرفتن یک قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ زمینه سفید با رزولوشن و شفافیت بالاست به طوری که صورت شما کاملا مشخص بوده و کیفیت رنگهای به کار رفته نیز در حد مطلوب و استاندارد باشد.برای اینکه خیال خود را از هر جهت راحت کرده باشید میتوانید عکس خود را وبسایت وزارت خارجه ی کانادا و یا امریکا به طور ازمایشی اپلود نمایید.این وبسایت این امکان را به شما میدهد که از نواقص و کمبوهای احتمالی عکس خود آگاهی پیدا کنید و یا میتوانید عکس خود را به ما تحویل داده و خیال خود را ازین بابت راحت نمایید.اما درباره ی مطالبی که تا به اینجای کار به آنها اشاره کردیم دانستن این نکته نیز کاملا ضروریست که اینها تمامأ مقدمات صدور “ویزای تضمینی کانادا” بوده و برای دریافت ویزای تضمینی کانادا میبایستی دیگر فرآیندهای صدور ویزا را نیز به ترتیب و طی یک فرایند یک ماهه و یا بیشتر انجام دهید.بسته به ویزایی که میخواهید و شرایط و موقعیت کاری ٬ اقتصادی و سنیتان ٬٬ ویزاها بسیار گسترده و متنوع بوده و برای هر یک از آنها به مدارک و گواهی های خاصی احتیاج دارید.شما در ادامه سه فاکتور اصلی پیش رو دارید.یا میبایستی اول تا آخر این مراحل را خود طی کرده که البته با توجه به سردرگمی های بسیاری که در این زمینه وجود دارد مطمعنا بسیار زمانبر و حتی در صورت بروز اشتباه بسیار هزینه بر میباشد. راه دومی که پیش روی شماست استفاده از وکیلهای کار کشته و باتجربه میباشد.استفاده از این نوع وکیلان برای دریافت ویزای تضمینی کانادا کار معقول ولی بسیار پرهزینه ایست و بسته به نوع وکیلی و ویزایی که به دنبال آن هستید مبلغ آن از ۲ میلیون تا ۲۰ میلیون متغیر میباشدو اما راه سومی که از همه ی راهای دیگر راحت تر ٬٬ کم هزینه تر و مطمعن تر میباشد استفاده از کارشناسان مجرب و باتجربه ی آژانس های معتبر مهاجرتی و گردشگری است.یکی از معتبرترین این آژانس ها در زمینه ی ویزاهای تضمینی کانادا ٬ شرکت سالیان سفر میباشد.این شرکت یکی از پیشروترین شرکت ها در زمینه ی ویزاهای تضمینی به ویژه ویزاهای تضمینی کاناداست.ما تمامی مراحل ثبت نام آنلاین ویزا ٬ وقت سفارت ٬ پیکاپ ویزا ٬ تهیه ی بلیط  و دیگر خدمات ویزاهای کانادایی را به صورت تضمینی و با نظارت خود شما انجام خواهیم داد.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته ویا به صورت حضوری به دفتر ما در ولیعصر( نرسیده به پارک وی واحد ۲۷۸۹ ) مراجعه فرمایید.

در اخر باز هم توصیه می‌شود که اگر تا به حال از خدمات ویزای کانادا استفاده نکرده‌اید، پیش از هر اقدامی در این باب، با کارشناسان امر ویزا مشورت کنید و اگر به دنبال ویزای تضمینی کانادا و علاقمند به اخذ ویزایی بی‌دردسر و راحت هستید، حتماً تمام شرایط و ضوابط این مهم را مطالعه کنید و سعی کنید که تمام سؤالات‌تان در مورد این ویزا برطرف شود؛ چرا که هدر رفتن وقت و هزینه، کوچک‌ترین معضلاتی هستند که در صورت وقوع اشتباهات احتمالی، رخ خواهند داد. فراموش نکنید که اگر بتوانید ویزای کانادا را به دست بیاورید، این ویزا در آینده به گرفتن ویزای سایر کشورهای جهان هم کمک خواهد کرد و می‌تواند امتیازی برای آن‌ها محسوب شود؛ البته کسی که مؤفق به اخذ ویزای کانادا شود، یقیناً مشکلی برای اخذ ویزاهای اروپا و یا آمریکا نخواهد داشت!