ماساژ در تایلند

قیمت ماساژ تایلندی و معیارهای کیفیت یک ماساژ خوب

ماساژ یکی از قدیمی‌ترین روش‌های انسان برای آرامش گرفتن و فرار از آشفتگی‌های زندگی بوده‌است. این عمل، به خصوص در فرهنگ کشورهای شرق آسیا، جایگاهی ویژه دارد.

بعضی از شهرها به واسطه محصولی خاص شناخته می‌شوند. در خیابان‌های شهرهای شمالی ایران قدم می‌زنید و چند قدم یکبار با یک مغازه حصیرفروشی مواجه می‌شوید؛ در تهران، هر چند متر با یک بانک مواجه می‌شوید؛ در خیابان‌های بانکوک هم تعدد مغازه‌های خدمات ماساژ بسیار محسوس است.

معمولا بسیاری از مسافران تور تایلند، این تور را برای آرامش گرفتن و فاصله گرفتن از مشغله‌های کاری و زندگی‌شان انتخاب می‌کنند. قبلا در صفحه اطلاعات گردشگری تایلند، به نقش سواحل آبی و شفاف و مناطق طبیعی سرسبز و بکر تایلند در ایجاد این آرامش اشاره کردیم. اما یکی دیگر از ویژگی‌های تور تایلند که به آرامش مسافران کمک بسیاری می‌کند، مراکز ماساژ سنتی تایلند است.

دانستن اطلاعاتی کلی از چگونگی و هزینه‌های ماساژ تایلندی پس از شروع تور تایلند، برای مسافران مفید است. اما در ادامه خواهیم دید که چرا سوالاتی مانند بهترین مرکز ماساژ تایلندی یا ارزان‌ترین مرکز ماساژ تایلندی، سوالات مهمی نیستند.

در شهرهای مختلف تایلند و به خصوص در بانکوک، با انبوه مراکز ماساژ مواجه می‌شوید. اکثر هتل‌های بانکوک و سایر شهرهای گردشگری تایلند، مرکز آّب‌گرم و ماساژ دارند. بسیاری از هتل‌های بانکوک، این خدمات را به صورت کاملا رایگان ارائه می‌دهند و یا فقط هزینه مواد و لوازم بهداشتی مورد استفاده را می‌گیرند. همچنین در خیابان‌های مختلف بانکوک با گزینه‌های پرشمار ماساژ، چه ارزان‌قیمت و چه بسیار لوکس، مواجه می‌شوید.


قیمت ماساژ تایلندی

ماساژ در تایلند

همانطور که گفتیم ماساژ، بخشی از فرهنگ مردمان آن سرزمین است. پس حتی بسیاری از مردمان عادی تایلند هم، اصول و قواعد صحیح آن را می‌دانند. به جرات می‌توان گفت که کیفیت کار ماساژور در اکثر مراکز ماساژ، چه ارزان‌ترها و چه گرانترها در حد بسیار قابل قبولی است. در واقع تفاوت کیفیت مراکز مختلف در این موارد است:

  • زیبایی، آرامش و سایر شرایط محیطی اتاق ماساژ
  • کیفیت مواد و لوازم به کار رفته در ماساژ
  • نحوه‌ی برخورد پرسنل و احترام به مشتریان (البته تمام مراکز، احترام مشتری را کم‌وبیش حفظ می‌کنند و بی احترامی وجود ندارد.)
  • ارائه‌ی خدمات جانبی و انواع خاص‌تر

طبیعیست که انواع مختلف ماساژ، قیمت‌های متفاوتی دارند و البته مدت‌زمان ماساژ هم بر هزینه تاثیر گذار است. در مراکز سطح شهر بانکوک، خدمات مختلف در بازه‌ی قیمتی 200 تا 500 بات تایلند (6 تا 15 دلار) هستند.

ماساژ تایلندی که اصلی‌ترین ماساژ مراکز است و ماساژ سنتی این کشور است، یکی از ارزان‌ها محسوب می‌شود. با خروج از هتل، به راحتی و در کمترین زمان ممکن، مرکزی را خواهید یافت که با 200 بات (کمتر 25 هزار تومان)، ماساژ تایلندی بسیار خوبی را در طول یک ساعت به شما ارائه خواهد داد.

اما ماساژهای کامل‌تر که معمولا با استفاده از عطرها و مواد طبیعی آرامش‌بخش گران قیمت و البته موادی نظیر شکلات، عسل و … انجام می‌شوند، گران‌تر هستند و قیمت آنها به نزدیک 800 بات (24 دلار) هم می‌رسد. ماساژ در مراکز گران و لوکس چیزی در حدود 1500 تا 2000 بات (45 دلار) برایتان آب می‌خورد.

همانطور که مشاهده می‌کنید، این خدمات در تایلند بسیار ارزان است و قیمت آن حتی از قیمت ماساژ در ایران هم ارزان‌تر است. با مقایسه‌ی قیمت ماساژ با سایر هزینه‌های تور تایلند، به راحتی متوجه می‌شویم که چرا ماساژ، یکی از دوست‌داشتنی‌ترین قسمت‌های سفر به تایلند است.


حریم خصوصی در هنگام ماساژ

ماساژ پا در تایلند

در پایان باید اشاره کرد که ماساژورهای تایلندی، معمولا خانم‌های حدودا 40 تا 50 ساله هستند. ماساژهای ساده نظیر ماساژ پا در مکان‌های عمومی انجام می‌شوند. اما ماساژ‌های طولانی‌مدت در مکانی خصوصی و بدون حضور غریبه‌ها انجام می‌شود و در نتیجه مسافران دغدغه‌ای از بابت حریم شخصی‌شان نخواهند داشت. ضمنا اگرچه ماساژورهای آقا کمتر رایج هستند، با کمی پرس‌وجو، آنها را خواهید یافت. بنابراین معذوریت‌های اخلاقی، برای آقایان متقاضی، محدودیتی ایجاد نخواهد کرد.

به کلیه مسافران تور تایلند و به خصوص تور بانکوک توصیه می‌کنیم در همان روزهای اول شروع سفر، ماساژ را تجربه کنند و از فواید پرشمار آن برای سلامتی جسم و روح بهره‌مند بشوند. بسیاری از مسافران پس از چشیدن لذت اولین تجربه، تا روز آخر حضور در تایلند، بارها به مراکز ماساژ مراجعه می‌کنند. بنابراین، به تاخیر انداختن تجربه‌ی آن تا روزهای پایانی تور تایلند، ممکن است مسافران را دچار حسرت بکند.

Call Now Button