کلیسای آنچیسخاتی تفلیس

کلیسای آنچیسخاتی تفلیس

29/05/1397
گرجستان

کلیسای آنچیسخاتی تفلیس از جمله کلیساهای تاریخی گرجستان است که در قرن ششم توسط داچی اوجارملی تاسیس شده است. این کلیسا جنگ‌های گوناگونی را پشت سر گذاشته و بارها در طی سال‌های متوالی مورد حمله‌ی ایرانیان قرار گرفته است و سپس بازسازی شده است. این کلیسا متعلق به ارتدکس گرجی که در بین گردشگران تور تفلیس بسیار محبوب است.

جالب است بدانید ساختار این کلیسا در بین سال‌های 1870 تغییرات زیادی داشته است که مهم‌ترین آن اضافه شدن یک گنبد به آن بوده است. کلیسای آنچیسخاتی دارای سه بخش اصلی می‌باشد که توسط 2 ورودی و یک سالن بزرگ از یک‌‌دیگر متمایز شده است. یکی از عواملی که زیبایی کلیسا را دوچندان کرده است سنگ‌ها و موزائیک‌های فیروزه‌ای است که به جذابیت بازدید از را در تور گرجستان آن افزوده است.

در این کلیسا آثار نقاشی‌های به‌جای مانده‌ای از کاتلیکس نیکوز امیلخوری نقش بسته است که تمامی این نقاشی‌ها متعلق به قرن 19 میلادی می‌باشند. شایان ذکر است که در دوران شوروی سابق برگذاری هرگونه مراسم مذهبی متوقف شده بود و این کلیسا به یک موزه تبدیل شده بود. اگر علاقه‌مند به مکان‌های تاریخی و کلیساهای شگفت‌انگیز هستید همه‌روزه می‌توانید از ساعت 9 صبح الی 18 از این کلیسا بازدید کنید.

Call Now Button