کوه آراگاتس

کوه آراگاتس ارمنستان

کوه آراگاتس به‌دلیل چهار قله‌ی آتشفشانی‌اش شکل خاصی را به خود گرفته است و گردشگران تور ایروان آن را یک نماد معنوی می‌دانند. این کوه دارای ارتفاع 4091 متری می‌باشد که بلندترین قله‌ی ارمنستان نیز به‌حساب می‌آید و هرساله در تمامی فصول سال پذیرای هزاران گردشگر و علاقه‌مندان به کوه‌نوردی می‌باشد.

اگر دوست‌دار طبیعت هستید، دامنه‌ی کوه با دید قله بسیار جذاب آن را از دست ندهید. این کوه برای همه‌ی افرادی که بخواهند چهار قله‌ی آتش‌فشانی را کشف کنند در دسترس است. از بالای آن چشم‌انداز خوبی از منطقه‌ای به نام lesser و رشته‌ کوه‌های قفقاز خواهید داشت. البته اگر هوا مناسب باشد می‌توانید از کوه البروس نیز این منظره‌ی زیبا را مشاهده کنید. قله آراگاتس و کوه آرارات* دو خواهر بودند. آن ها با اینکه خیلی همدیگر را دوست داشتند، اما دعوایی بین‌شان رخ می دهد که تصمیم می گیرند برای همیشه از هم جدا شوند.

بدون شک یکی از عواملی که زیبایی‌های کوه آراگاتس را می‌افزاید، دریاچه‌ی کاری است که ارتفاع آن حدود 3 هزار متر بالاتر از سطح دریا می‌باشد و در فصول سرد سال ممکن است یخ بزند. یکی از مسیرهای دسترسی به این دریاچه از طریق روستای بیوراکان است که آسفالت بسیار خوبی دارد.

 

Call Now Button