صومعه نوراوانک

صومعه نوراوانک ارمنستان

۳۱/۰۴/۱۳۹۷
ارمنستان

نوراوانک یکی از قدیمی‌ترین صومعه‌های ارمنستان است که در سال ۱۱۰۵ ساخته شده است و جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ و مذهب این کشور دارد. نوراوانک در زبان ارمنی به معنی صومعه نو می‌باشد و جذابیت‌های زیادی را در تور ارمنستان دارد.

در کنار این صومعه جاذبه‌های طبیعت چشم‌‌نوازی قرار گرفته است که همگان را شگفت‌زده می‌کند. بسیاری از افراد براین باور هستند که در مکان قرار گرفتن صومعه در گذشته‌های دور یک مکان مقدس قرار داشته است.

تاریخچه‌ی صومعه نوراوانک

این صومعه توسط اسقف Hovannes تاسیس شده است و پس از تاسیس این صومعه تمامی کشیشان در آن جمع کرد و برای آن‌ها سخنرانی کرد. این کلیسا محل اقامت شاهزاده اوبیلیان بوده و معماران و نقاشان برجسته‌ی آن دوران طرح‌های زیبایی را در دیواره‌‌های صومعه ایجاد کردند. در قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی دیواره‌هایی پیرامون دژهای این ساختمان ساخته شدند و آن را احاطه کردند.

شایان ذکر است که گنبد این کلیسا در سال ۱۹۳۱ از بین رفت در سال ۱۹۴۹ توسط یک معمار ارمنی-کانادایی مورد بازسازی قرار گرفت. در طی بازدید از این صومعه تور ایروان می‌توانید مقبره‌ی شاهزاده اربیلیان را مشاهده کنید که جلوه و شکوه خاصی را ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *