برترین فرودگاه های جهان

برترین فرودگاه‌های جهان از نگاه وب سایت اسکای ترکس

07/08/1397
نکات سفر

وب سایت اسکی‌ترکس (Skytrax) هرساله  برترین فرودگاه‌های جهان را معرفی می‌کند، در این مقاله قصد داریم به معرفی برترین فرودگاه‌های جهان بپردازیم.

  • فرودگاه چانگی سنگاپور

بهترین فرودگاه‌های جهان

براساس آمار منتشر شده در این وب‌سایت برای پنجمین سال متوالی فرودگاه بین‌المللی چانگی سنگاپور به عنوان برترین فرودگاه انتخاب شده است. این فرودگاه درعرصه جهانگردی یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های هوایی در جنوب شرق آسیا به‌حساب می‌آید و هرساله میلیون‌ها نفر با تور سنگاپور در این فرودگاه تردد می‌کنند. فرودگاه چانگی دارای سه پایانه‌ی مسافربری است که در کنار یکدیگر به شکل حرف U قرار گرفته‌اند و در مجموع توانایی پذیرش 66 میلیون نفر را دارند. به علاوه پایانه‌ی JetQuay CIP Terminal همانند پایانه‌ی فرست کلاس لوفت هانزا در فرودگاه فرانکفورت است و کلیه مسافران با کلاس‌های هوایی مختلف می‌توانند با پرداخت هزینه از آن استفاده کنند.

  • فرودگاه بین‌المللی ونکور (YVR)

بهترین فرودگاه‌های جهان

فرودگاه بین‌المللی ونکور (YVR) از دیگر فرودگاه‌های مطرح در دنیا می‌باشد و در بین فرودگاه‌های آمریکای شمالی رتبه‌ی نخست را به خود اختصاص داده است. یکی از ویژگی‌های بارز فرودگاه بین‌المللی ونکور، محل قرار گرفتن آن در شهر است و این امکان را به مسافران تور کانادا می‌دهد دسترسی ساده‌ای به مرکز مرکز شهر داشته باشند. این فرودگاه استانداردهای ملی ساختمانی را با احترام به دسترسی معمولین، ارتقا بخشیده است و نه تنها افراد دارای ویلچر، بلکه سالمندان و نابینایان نیز می‌توانند رفت‌‌و‌آمد ساده‌ای داشته باشند.

  • فرودگاه آمستردام (AMS)

بهترین فرودگاه‌های جهان

فرودگاه آمستردام (AMS) نیز همانند دیگر فرودگاه‌های اروپا بسیار شلوغ و پرتردد است  و دارای طراحی شیک و لوکس می‌باشد. این فرودگاه در سال 1916 تاسیس شده و جزو فرودگاه‌های قدیمی به‌حساب می‌آید و از نظر میزان جابه‌جایی رتبه چهرم را در اروپا دارد. فرودگاه آمستردام مکانی جذاب برای خرید به‌نظر می‌رسد و بیش 100 فروشگاه در آن وجود دارد و قیمت‌های عالی و برندهای مشهور در اختیار شما هستند. توصیه می‌شود در تور اروپا از این فرودگاه برای تردد استفاده کنید.

  • فرودگاه هیتروی لندن

بهترین فرودگاه‌های جهان

از دیگر فرودگاهی که در تور انگلیس بسیار مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد، فرودگاه هیتروی لندن است که در آمار منتشر شده در وب سایت اسکی‌ترکس سومین فرودگاه جهان است. یکی از بهترین شیوه‌های برای رفت‌وآمد به مرکز شهر استفاده از متروی پیکدیلی می‌باشد که در فرودگاه قرار گرفته است. همچنین در محوطه بیرونی فرودگاه اتوبوس و تاکسی در نظر گرفته شده است و برای دسترسی به نقاط مختلف شهر یک گزینه‌ی ایده‌آل می‌باشد.

  • فرودگاه حمد دوحه

بهترین فرودگاه‌های جهان

فرودگاه جدید حمد دوحه در سال 2014 با سرمایه‌ای بالغ بر 16 میلیارد دلار افتتاح شده است. فرودگاه حمد یک مرکز ترانزیت اصلی برای همه‌ی قاره‌ها می‌باشد و میزبان پروازها و مسافران زیادی در دنیا است. یکی از ویژگی‌های بارز این فرودگاه وای‌فای رایگان و نامحدود است که در سرتاسر فرودگاه در دسترس است. همچنین این فرودگاه مجهز به هتل می‌باشد که می‌توانید در طی سفر خود در این هتل‌ها اقامت کنید.

 

 

  • فرودگاه اینچئون سئول

برترین فرودگاه های جهان
برترین فرودگاه های جهان

فرودگاه اینچئون سئول همانند سالیان گذشته در بین 10 فرودگاه برتر جهان جای گرفته است. این فرودگاه قطب اصلی شرکت هواپیمایی کره به‌شمار می‌آید و طیف وسیعی از خدمات را از جمله فود کورت و فروشگاه‌های مجلل رل در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. همچنین شما می‌توانید شاهد اجرای هنرها و نمایش‌های فرهنگی باشید. در حال هیچ یک از خطوط هوایی داخلی دارای پرواز مستقیم به مقصد سئول نیستند و مسافران باید از خطوط هوایی خارجی مانند ایرآسیا، اتحاد و… برای تهیه‌ی بلیت استفاده کنند.

 

Call Now Button