به طور کلی وقت سفارت آمریکا در سه کنسولگری برای مراجعه افرادی که متقاضی وقت سفارت آمریکا از کشور ایران هستند شکل میگیرد. این سه کنسولگری عبارت اند از: دبی، ایروان و همچنین آنکارا.

میتوان در مورد هر یک از کنسولگری های اخذ وقت سفارت آمریکا برخی نکات را اشاره کرد که در زیر به توضیح اجمالی آنها میپردازیم. اما برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مجموعه ما تماس حاصل فرمائید تا افراد مجرب مجموعه سالیان سفر شما را به صورت کامل و دقیق راهنمایی فرمایند.

وقت سفارت آمریکا در دبی

دبی یکی از شهرهایی است که کنسولگری سفارت آمریکا برای اخذ وقت سفارت آمریکاحجم متقاضیان زیادی را پذیراست. از این جهت پیشنهادی که مشاوران سالیان سفر به شما عزیزان دارند آنست که با وجود این حجم عظیم متقاضی وقت سفارت آمریکا ، به مدت چند ماه پیش از روز سفر و ورودتان به دبی اقدام به انجام مراحل و رویه مربوط به اخذ وقت سفارت آمریکا نمایید. همچنین در این کنسول گری متقاضیان میتوانند اقدام به پیکاپ ویزا نمایند.

وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

از دیگر کنسولگری های مربوط به وقت سفارت آمریکا میتوان به شهر ایروان در ارمنستان اشاره کرد که در این کنسولگری به مدت یک ماه آتی میتوان برای افراد تقاضاکننده وقت سفارت آمریکا اقدام به تعیین وقت نمود.
لازم به ذکر است که مانند دبی در این کنسولگری نیز قادر به اخذ پیکاپ ویزا خواهید بود.

وقت سفارت آمریکا در آنکارا

همچنین شما متقاضیان عزیز وقت سفارت آمریکا میتوانید به جز دو مورد ذکر شده از کنسولگری های بالا یعنی دبی و ایروان ، اقدام به اخذ وقت سفارت آمریکا از کنسولگری آنکارا نمایید که اقدامات مربوط به آن همانند وظایفی است که شما میبایست در کنسولگری ایروان برای وقت سفارت آمریکا انجام دهید.

نکته قابل ذکر آنست که مبلغ پرداختی برای اقدام به اخذ وقت سفارت آمریکا در هر سه کنسولگری یکسان است و تابع قوانین ایالات متحده آمریکا است و نمیتوان تمایزی در این باره قائل شد و بر خلاف شایعات نباید دچار ابهام نسبت به این قضیه شویم. نکته بسیار مهم در مورد وقت سفارت آمریکا در این سه کنسولگری آنست که در دو شهر دبی و ایروان حضور تمامی افراد متقاضی وقت سفارت آمریکا واجب است اما برخلاف این دو در شهر آنکارا عدم حضور افراد متقاضی وقت سفارت آمریکا که سن آنها کمتر از ۱۴ سال و یا بیشتر از ۸۰ سال باشد مانعی ندارد