چگونه بلیت ارزان هواپیما بگیریم؟

05/02/1397
نکات سفر

خرید بلیت ارزان لذت سفر را دو چندان می‌کند و تاثیر زیادی در کیفیت سفر ما دارد. گاهی اوقات قیمت بلیت هواپیما در یک مسیر این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که تفاوت قیمت بلیت در سفرهای هوایی چیست؟ و چگونه بلیت ارزان هواپیما بگیریم؟ برای افرادی که بیش‌تر اهل سفر هستند و در طول سال مدام به سفرهای کاری و تفریحی می‌روند قیمت بلیت هواپیما بلیت ارزان هواپیما بسیار مهم تلقی می‌شود و همیشه به دنبال راه‌کاری برای کاهش هزینه‌های سفر خود هستند. در ادامه روش‌های مختلف برای تحقق این امر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • تورهای لحظه آخری

خرید بلیت ارزان هواپیما
خرید بلیت ارزان هواپیما

شاید تابه‌حال اصطلاح “تور لحظه آخری” زیاد به گوشتان خورده باشد. در حقیقت آژانس‌های مسافرتی برگذار کننده‌ی تورهای خارجی و تورهای داخلی هستند به دلیل تکمیل نشدن صندلی‌های هواپیما و یا خالی ماندن تعدادی از اتاق‌های هتل‌ها، اقدام به عرضه‌ی تور با قیمت پایین‌تر می‌کنند. بنابراین در تورهای لحظه آخری جای هیچ اتلاف وقتی نیست و بهتر است که سریع دست به‌کار شوید.

  • چک کردن قیمت بلیط قبل از خرید

خرید بلیت ارزان هواپیما
خرید بلیت ارزان هواپیما

بسیاری از آژانس‌های هواپیمایی همانند سالیان سفر در کانال تلگرام و وب‌سایت آخرین قیمت‌های تورهای مختلف را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و شما می‌توانید با مقایسه‌ی قیمت‌های مختلف  که ارزان‌ترین بلیت ممکن را در دسترس داشته باشید. به عنوان نمونه تور ترکیه دارای قیمت‌های مختلف است که با ارزیابی قیمت می‌توانید سفر ارزان‌تری داشته باشید.

  • ارزیابی فرودگاه‌های مختلف

خرید بلیت ارزان هواپیما
خرید بلیت ارزان هواپیما

گاهی یک پرواز دارای دو یا سه فرودگاه تا مقصد می‌باشد، از این جهت می‌توانید سفرتان را بین دو یا سه فرودگاه با چند بلیط متفاوت تقسیم کنید. به یاد داشته باشید که این راه‌کار بیش‌تر برای پروازهای خارجی بین قاره‌ای کاربرد دارد.

  • به فصل‌ها و تعطیلات توجه کنید

خرید بلیت ارزان هواپیما
خرید بلیت ارزان هواپیما

دانستن بهترین زمان سفر به اندازه‌ی خرید بلیط هواپیما مهم تلقی می‌شود. تعطیلات نوروز و یا تعطیلات کریسمس تاثیر زیادی قیمت بلیت هواپیما دارد. مثلاً اگر قصد اخذ تور دبی را دارید در فصول گرم سال بسیار خلوت‌تر هستند و می‌توانید بلیط ارزان‌تری را تهیه کنید. و یا اگر می‌خواهید با تور اروپا به این قاره فسر کنید در بین ماه فوریه و مارس بسیار خلوت‌تر است.

  • میزان بار خود را کاهش دهید

خرید بلیت ارزان هواپیما
خرید بلیت ارزان هواپیما

ایرلاین‌های مختلف سیاست‌های گوناگونی برای چمدان‌های گردشگران دارند. بهتر است با کم کردن وسایل غیر ضروری تعداد چمدان‌های خود را کم کنید. معمولاً شرکت‌های هواپیمایی تخفیف‌هایی را در این زمینه اعمال می‌کنند ولی هماهنگی‌های لازم را باید پیش از پرواز صورت دهید. به‌یاد داشته باشید که اگر مجبورید بار زیادی را با خود حمل کنید حتماً از بلیت Business Class و یا First Class استفاده کنید. بلیت آن ممکن است گران تمام شود ولی در عوض اجازه‌ی حمل بار بیش‌تری را به افراد داده می‌شود.

Call Now Button