استرالیا

چیزهای که باید درباره استرالیا بدانید

یکی از زیباترین کشورهای جهان که شرایط مناسبی برای کار و زندگی هم دارد، کشور استرالیاست. در استرالیا شما میان اقیانوس با امکانات پیشرفته زندگی خواهد کرد. همزمان که از طبیعت بکر و بی‌نظیر این کشور لذت می‌برید، می‌توانید یک زندگی خوب با امکانات رفاهی عالی را تجربه کنید. پس برای سفر به سرزمین کانگوروها و کوآلاها دست به کار شوید و برای دریافت ویزای استرالیا اقدام کنید. با ما همراه باشید تا درباره استرالیا بیشتر بدانیم.

کانگوروی استرالیا

دانستنی‌هایی درمورد استرالیا

 1. کشور استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است.
 2. بیشتر از 10هزار ساحل در این سرزمین وجود دارد که اگر بخواهید به همه‌ی آن‌ها سر بزنید باید حدوداً 27سال وقت بگذارید!
 3. شهر ملبورن استرالیا قبلاً باتمانیا نامیده می‌شد.
 4. سال 1967 نخست وزیر این کشور برای تفریح و شنا به یکی از ساحل‌های استرالیا رفت، بعد از آن دیگر هیچ کس او را ندید!
 5. سال 1975 به دستور ملکه دولت این کشور به کل تعطیل شد. او تمام مسئولان را برکنار کرد و دولت جدید را آغاز کرد.
 6. زمان رأی‌گیری در این کشور شما باید رأی خودتان را نشان دهید، در غیر این صورت جریمه خواهید شد.
 7. 31درصد از ذخیره اورانیوم جهان در این کشور وجود دارد.
 8. کانگوروی قرمز به عنوان حیوان ملی استرالیا انتخاب شده است.
 9. در استرالیا تعداد شترها ده برابر بیشتر از تعداد کوآلاهاست. نکته جالب این‌جاست که این کشور شترهایش را به عربستان صادر می‌کند.
 10. سال‌ها پیش یکی از شهرهای این کشور به نام داکر ریور توسط 6هزار شتر تشنه، که به دنبال آب می‌گشتند مورد حمله قرار گرفت.
 11. حشره‌های زیادی در این کشور وجود دارند که ناشناخته محسوب می‌شوند. طبق آمارها 75درصد حشره‌های موجود در این کشور، هنوز برای بشر شناخته نشده‌اند!
 12. ده تا از مارهایی که در صدر لیست خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین مارهای دنیا نوشته شده‌اند، این‌جازندگی می‌کنند.
 13. در این کشور گیاهی وجود دارد که لمس کردن آن باعث استفراغ شدید می‌شود و حتی ممکن است کشنده هم باشد.
 14. تعداد کوآلاهای این سرزمین در گذشته بیشتر از ده میلیون بوده اما امروزه به 43هزار عدد رسیده است. کوآلاهای این منطقه در معرض خطر انقراض هستند و اکثر آن‌ها به بیماری کلامیدیا دچار شده‌اند.
 15. یکی از رودخانه‌های استرالیا نام جالبی دارد که آن هم “Never Never River” است.
 16. دریاچه‌ای در خاک این کشور وجود دارد که آب آن صورتی رنگ است؛ دلیل این ترکیب رنگی هم هنوز مشخص نیست. این دریاچه هیلیر نام دارد.
 17. این‌جا در کشوری متحرک زندگی می‌کنید؛ کشور استرالیا هر سال حدود 7سانتی‌متر به سمت شمال حرکت می‌کند. ممکن است این حرکت با سرعت حلزونی باشد ولی این که در طول چند سال، زمین زیر پای شما چند متر جابه‌جا شده باشد، واقعاً عجیب است.
 18. طولانی‌ترین بزرگراه جهان در استرالیا قرار دارد. طول این بزرگراه 14500کیلومتر است و این در حالی است که قطر زمین 12742کیلومتر می‌باشد. یعنی اگر این بزرگراه را مثل یک کمربند دور تا دور کره زمین ببندید، باز هم مقداری از این کمربند اضافه است!
 19. صاحب یکی از کتابفروشی‌های این کشور حرکت جالبی انجام داده است. او جلد کتاب‌ها را با کاغذ می‌پوشاند تا کسی نتواند کتاب را از روی جلدش قضاوت و انتخاب کند.
 20. رتبه اول بیشترین میزان مصرف گوشت در جهان، به مردم استرالیا اختصاص داده شده است.
 21. شهر کانبرا استرالیا که لقب پایتختی این کشور را به دوش می‌کشد، بزرگترین شهر غیربندری استرالیاست. این شهر گزینه‌ی خوبی برای ادامه تحصیل است؛ چرا که دانشگاه‌های معتبری در آن وجود دارد.

دریاچه هیلیر در استرالیا

حتماً مطلع هستید که اگر بخواهید به کشوری خارجی سفر کنید، باید حتماً ویزا داشته باشید. شما برای دریافت ویزای استرالیا باید وقت سفارت استرالیا داشته باشید. کافی‌ست مدارک لازم برای ویزای این کشور را آماده کنید و در روز مشخص شده به سفارت مراجعه کنید تا ویزا بگیرید. اگر از مدارک لازم برای این کار مطلع نیستید و راه‌وچاه دریافت وقت سفارت استرالیا را نمی‌دانید می‌توانید با ما تماس بگیرید. حتی اگر سفری ضروری به این مقصد پیش‌رو دارید و زمان کمی برای اقدامات لازم برای سفر در اختیار دارید، می‌توانید از خدمات ویزا فوری استرالیا بهره ببرید. انتخاب کشور استرالیا برای زندگی هم می‌تواند اقدام خوبی برای علاقه‌مندان به مهاجرت باشد.

 

Call Now Button