پایتخت استرالیا کجاست

پایتخت استرالیا کجاست ؟

استانداردهای زندگی از آن کلماتی می باشد که زیاد به گوشمان خورده است. اما اگر بخواهیم نگاهی دقیق تر به آن بیاندازیم باید بگوییم که درجه راحتی زندگی و بهره بردن از کالاها و ملزومات زندگی در یک منطقه یا کشور را شامل می شود. از موارد تاثیر گذار در استانداردهای زندگی می توان به وضعیت شغلی و درآمد، استخدام، اختلاف طبقاتی، امید به زندگی و سیستم بهداشت و درمان اشاره کرد. در این میان کشور استرالیا دارای استانداردهای بالای زندگی است و مقصد بسیاری از گردشگران می باشد. بالا بودن تقاضا برای وقت سفارت استرالیا دیگر دلیلی است که نشانگر این موضوع می باشد. امروز قصد داریم درباره این موضوع که پایتخت استرالیا کجاست و چه ویژگی هایی دارد صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

شهرهای مطرح استرالیا

شاید نام چند شهر مطرح استرالیا را شنیده باشید. بد نیست با آنها بیشتر آشنا شویم.

سیدنی

این شهر را می توان بزرگ ترین و قدیمی ترین شهر استرالیا دانست. سیدنی که پایتخت ایالت نیو ساوت هم می باشد دارای تنوع بسیار زیادی می باشد. این کلان شهر با پارک های ملی و نواحی ساحلی فراوانی که دارد به منطقه ای زیبا و دوست داشتنی مبدل شده است. تنوعی قومی و فرهنگی در سیدنی زیاد است و جمعیتی حدود 4 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. اما جواب سوال پایتخت استرالیا کجاست ؟ سیدنی نیست!

پس پایتخت استرالیا کجاست ؟ ملبورن؟

این شهر پایتخت ایالت ویکتوریا است و یکی از قوی ترین اقتصادها را در میان کلان شهرهای دنیا به خود اختصاص داده است. در حالی که این شهر کیفیت بسیار بالایی را برای زندگی دارد ولی دلیل مطرح بودن این شهر فقط این مورد نیست و گردشگران زیادی هم به این شهر سفر می کنند. به این ترتیب یکی از منابع درآمد این شهر از توریست هاست. این شهر دوست داشتنی در زمینه فرهنگ، هنر، ورزش و تفریح هم دستی بر آتش دارد. اما نام این شهر هم در پاسخ سوال پایتخت استرالیا کجاست دیده نمی شود!

ملبورن

پایتخت استرالیا کجاست ؟ کانبرا !

بسیاری به اشتباه سیدنی را پایتخت استرالیا می دانند ولی پاسخ سوال پایتخت استرالیا کجاست کانبرا است. این شهر که که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده است مساحتی حدود 800 کیلومتر مربع دارد. کانبرا با طراحی مدرن خود دارای اماکن طبیعی و سرسبز بسیاری است. حتی برخی به این شهر پایتخت بوته زار هم می گویند. این شهر با دریا 100 کیلومتری فاصله دارد و در آن آب و هوایی چهار فصل را شاهد هستیم. کانبرا سومین شهر کم بارش کشور استرالیا است و تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مه آلود دارد. وجود بزرگراه های مختلف باعث شده تا رفت آمد بین بخش های مختلف این شهر مسئله ای حل شده باشد و همچنین کانبرا از طریق راه آهن به سیدنی متصل است.

پایتخت استرالیا کجاست ؟ کانبرا!

جمعیت، ورزش و اقتصاد کانبرا

جمعیت پایتخت استرالیا حدود 350 هزار نفر می باشد و از این لحاظ در رتبه هشتم استرالیا قرار دارد. جالب است بدانید بیش از یک پنجم جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می دهند. افراد زیادی از انگلستان و نیوزلند به شهر مهاجرت کرده اند.

ورزش در این شهر دارای جایگاه مناسبی است و چند تیم مطرح این شهر در سطح ملی و بیت المللی مشغول فعالیت هستند. تیم فوتبال کانبرا اف سی و تیم های راگبی ریدرز و برامیز در کنار تیم بسکتبال زنان کانبرا کاپیتال از این تیم های مطرح می باشند.

بیشترین فعالیت مردم کانبرا در قسمت های دولتی و ادارات می باشد. درآمد مردم این شهر به نسبت بقیه کشور بالا بوده و در عین حال هزینه خرید مسکن در این شهر نسبت به شهرهای سیدنی و ملبورن پایین تر می باشد. نرخ بیکاری در این شهر نسبت به بقیه شهرهای مطرح کمتر است. وجود ادارات دولتی زیاد و سرمایه گذاری های خصوصی و بیشتر شدن شرکت های نرم افزاری باعث شده کانبرا در این صنعت هم رشد زیادی دارد. پس می توان گفت در جواب پایتخت استرالیا کجاست می توان گفت جایی که درآمد خوب در کنار مسکن مناسب قرار دارد!

کانبرا پایتخت استرالیا

جاذبه های گردشگری پایتخت استرالیا

در این شهر شاهد اماکن مذهبی، موزه ها، سالن های تئاتر، اماکن فرهنگی، پارک ها، مناطق طبیعی، باغ وحش، آکواریوم ملی و جشنواره های متنوع زیادی هستیم. وجود این جاذبه ها کمک می کند تا این شهر پتانسیل بالایی در جذب توریست و گردشگران خارجی هم داشته باشد.
امیدوارم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد. اگر برای خدماتی مانند ویزای استرالیا نیاز به کمک و راهنمایی داشتید می توانید روی همکاران ما حساب کنید.

اکواریوم کانبرا

Call Now Button