پارک آبی ایروان

پارک آبی ایروان

12/04/1397
ایروان

پارک آبی ایروان یکی از مجموعه‌های تفریحی توریستی این شهر است که هرساله به‌ویژه در ایام گرم سال گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می‌کند. این مجموعه در فاصله‌ی نزدیکی از مرکز شهر فاصله دارد و دارای دو بخش سالنی و تابستانی است. این پارک آبی تنها شامل مجموعه تفریحی آبی نیست و در آن باغ وحش و باغ گیاه شناسی نیز قرار گرفته است. این پارک در سال 2001 افتتاح شده است و همواره یکی از جاذبه‌های گردشگری ایروان در تور ارمنستان بوده است.

پارک آبی از مجموعه‌ای استخرها، سرسره‌ها بزرگ، فواره‌ها و موج‌سازی‌های بزرگ، جکوزی و سایر امکانات تفریحی و ورزشی تشکیل شده است. همانطور که در بالا به آن اشاره شد مجموعه تفریحات آبی در دو بخش سالنی و روباز می‌باشد که بخش روباز آن فقط در ایام تابستان پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.

اما پارک آبی داخل سالن ایروان با نام آکواتک شناخته می‌شود که در سال 2008 در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع قرار گرفته است. این پارک شامل استخر کودکان، چندین سرسره‌ی آبی بزرگ، آبفشان و امکانات دیگر است. شایان ذکر است در این مجموعه هتل و اقامت‌گاه نیز وجود دارد و مسافران تور ایروان می‌توانند در آن اقامت دل‌چسبی را داشته باشند.

در پارک آبی ایروان رستوران، کافی‌شاپ و همچنین فست‌فود نیز قرار گرفته است و امکانات خوبی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌دهند. ساعت کار این پارک از 9 صبح تا 9 شب است و فاصله‌ی آن تا میدان ریپابلیک (جمهوری) تنها 5 کیلومتر می‌باشد.

Call Now Button