سوغات مشهور ترکیه

۶ سوغات مشهور ترکیه

25/10/1397
ترکیه

ترکیه از جمله کشورهای باستانی می‌باشد که تاریخ غنی را در دل خود قرار داده است. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سفر به این کشور زیبا و پرگردشگر خرید سوغات و صنایع دستی ترکیه می‌باشد که علاقه‌مندان زیادی در سرتاسر دنیا به‌ویژه در بین گردشگران ایرانی دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی ۶ سوغات مشهور ترکیه بپردازیم.

  • باقلوا

سوغات مشهور ترکیه
سوغات مشهور ترکیه

بدون شک یکی از بی‌نظیرترین و بهترین سوغات ترکیه باقلوا می‌باشد که در این شیرینی از انواع مغزها از جمله گردو و پسته پر شده است و با عسل و شیره شیرین شده است. این شیرینی لذیذ مخصوص استانبول است و شما می‌توانید در بسیاری از فروشگاه‌های این شهر آن را تهیه کنید. باقلوا یکی شیرینی های مشهور ترکیه به‌شمار می‌‌آید و توصیه می‌شود خرید باقوا را در برنامه‌ی تور استانبول خود قرار دهید.

 

 

  • روغن زیتون

سوغات مشهور ترکیه
سوغات مشهور ترکیه

یکی دیگر از سوغات مشهور این کشور که نباید آن را در تور ترکیه از دست دهید، روغن زیتون می‌باشد. زیتون در منطقه‌ی آیوالیک ترکیه در رشد می‌کند و بسیاری از برداشت زیتون در این مکان به‌دلیل کیفیت بالا به کشورهای دیگر صادر می‌شوند.

 

  • سرامیک طرح‌دار

سوغات مشهور ترکیه
سوغات مشهور ترکیه

سرامیک‌های طرح‌دار و نقاشی شده از دیگر سوغاتی‌های ترکیه می‌باشد که گردشگران می‌توانند در بسیاری از آثار باستانی ترکیه همانند مسجد آبی استانبول آن را مشاهده کنید. همچنین این سرامیک‌های طرح‌دار در صنعت ظروف ترکیه مشاهده کنید که این ظرف‌ها ساخته شده با سرامیک‌های آبی به نوعی سمبل سوغات ترکیه هستند.

 

  • پارچه‌ی ابریشمی

سوغات مشهور ترکیه
سوغات مشهور ترکیه

همان‌طور که می‌دانید ترکیه در مسیر ابریشم قرار داشته است و یکی از مهم‌ترین دستاوردهای آن پارچه‌های ابریشم می‌باشد که امروزه به یکی از سوغات با ارزش ترکیه تبدیل شده است. این پارچه‌های ابریشمی علاوه‌بر زیبایی برای دکوراسیون نیز استفاده می‌شود. به‌طور کلی ترکیه یکی از ابر قدرت‌های صنعت نساجی در دنیا می‌باشد که بسیاری از محصولات آن به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

 

 

  • سنگ‌های نیمه قیمتی

سوغات مشهور ترکیه
سوغات مشهور ترکیه

اولتو شهری در ترکیه است که منبع اصلی درآمد آن ساخت سنگ‌های نیمه قیمتی و قیمتی می‌باشد. از جمله‌ی سنگ‌های قیمتی در این منطقه می‌توان به کهربای سیاه و سفید اشاره کرد که شهرت جهانی خاصی دارد. جالب است بدانید در صورتی که این سنگ‌ها را به هم مالش دهید جرقه تولید می‌شود و در ساخت برخی از لوازم تزئینی همانند تسبیح مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

  • برگه‌ی زردآلو

سوغات مشهور ترکیه
سوغات مشهور ترکیه

یکی از مهم‌ترین سوغات ترکیه که طرفدارن خاصی به‌ویژه در کشور خودمان دارد، برگه‌ی زردآلو می‌باشد. برگه‌ی زردآلوی ترکیه بین ۶۰ تا ۸۰ درصد برگه‌ی زردآلوی جهان را تامین می‌کند و از روش‌های سنتی برای تهیه‌ی آن استفاده می‌شود. شایان ذکر است که بگه‌ی زردآلو در کشور خودمان نیز تولید می‌شود که طعم به‌یادماندنی را ایجاد می‌کند. این محصول در بسیاری از فروشگاه‌های شهر در تور آنکارا، استانبول، آنتالیا و ازمیر در دسترس است.

Call Now Button