تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری و تحصیلی

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری و تحصیلی

برای مردمی که به دنیال مهاجرت هستند کشور کانادا همیشه یک گزینه بسیار محبوب بوده است. دلایل این محبوبیت زیاد است. برای مثال این کشور از نظر رفاه اجتماعی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. همچنین تنوع فرهنگی که وجود مهاجران در این کشور ایجاد کرده نژادپرستی را به حداقل رسانده است. این کشور همچنین نسبت به کشورهای اروپایی و استرالیا راحت‎تر به مهاجران ویزا می‎دهد. تمام این دلایل ویزای کانادا را به یکی از محبوب‎ترین ویزاهای موجود تبدیل کرده است.

اما با تمام این دلایل هنوز نمی‎توان گفت اخذ ویزای تضمینی کانادا کار ساده‎‎ای است. بسیاری از افراد هزینه سفر توریستی به کانادا را به جان می‎خرند تا شاید از این طریق بتوانند برای اخذ ویزای توریستی و یا ویزای کاری اقدام کنند. این حقیقت بر کسی پوشیده نیست که بسیاری هم برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به پناهندگی تلاش می‎کنند. در این یاداشت سعی داریم به بیان راه‎هایی برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری یا ویزای تحصیلی بپردازیم. با ما همراه باشید.

قبل از هر چیز بهتر است یک تعریف از ویزای توریستی کانادا ارائه دهیم.  ویزای توریستی به ویزایی گفته می‎شوند که دارنده آن اجازه دارد وارد خاک کانادا شود و برای مدتی در این خاک بماند. این ویزا به دارنده اجازه کار، تحصیل و یا اقامت دائم در کانادا را نمی‎دهد. ویزای توریستی به‎طور پیش‎فرض ۶ماه اعتبار دارد اما در واقع افسر مرزی است که تصمیم می‎گیرد شما اجازه دارید چه مدت در خاک کانادا بمانید. اگر افسر مرزی در ویزای شما تاریخ برگشت نزند یعنی اجازه دارید شش ماه بمانید و اگر تاریخ برگشت بزند باید در تاریخ مقرر خاک این کشور را ترک کنید.

حالا که می‎دانیم ویزای توریستی چیست، بیایید ببینیم چگونه می‎توان ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد. ۲راه برای کسانی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده‎اند وجود دارد تا بتوانند ویزای خود را به ویزای تحصیلی  تبدیل کنند.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری و تحصیلی

راه اول اینکه متقاضی کمتر از ۱۸سال سن داشته باشد و بخواهد در یکی از مقاطع تحصیلی دبستان، راهنمایی و یا دبیرستان ادامه تحصیل بدهد.

راه دوم اینکه متقاضی از یک کالج یا دانشگاه پذیرش مشروط گرفته باشد. پذیرش مشروط به این معنی است که مثلا دانشجو باید یک درس پیش‎نیاز را در خاک کانادا گذرانده باشد.

به جز این ۲دلیل دلایل استثنای دیگری نیز وجود دارد، مثلا امکان تحصیل برای کسانی که همسرانشان در یکی از تیم‎های ورزشی کانادا هستند و یا کسانی که باید از کانادا اخراج  شوند اما به دلایلی فعلا امکان این کار وجود ندارد. اما همانطور که ذکر شد این راه‎ها استثنا هستند و زیاد نمی‎توان به آنها امید بست.

سوال دیگری که بسیاری از مردم به دنیال یافتن پاسخ آن هستند راه‎های تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری می‎باشد. انجام این کار کمی سخت است اما راه‎هایی برای عملی شدن آن وجود دارد.

برای مثال متقاضی ویزا موفق به درخواست اقامت دائم شده است. در این صورت تا قطعی شدن جواب درخواستش اجازه کار در کانادا دارد.

راه دیگر این است که فرد شغلی را انتخاب کند که نیاز به مجوز قانونی در کانادا نداشته باشد. این مساله کمی پیچیده است بنابراین نیاز به تحقیق و بررسی زیاد و حتی مشورت با یک مشاور حرفه‎ای دارد.

راه سوم این است که همسر متقاض ی ویزای کار یا تحصیل داشته باشد.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری و تحصیلی

برای استفاده از هر کدام از این راه‎ها باید زمان زیادی را برای تحقیق  بگذارید. این راه‎ها اگرچه شاید در زبان ساده به‎نظر برسد ولی هنگام عمل  پیچیدگی‎های زیادی را بر سر راه شما قرار می‎دهد. بنابراین قبل از اقدام برای هر کدام از آنها درباره همه جزئیات آن اطلاعات کافی به دست بیاورید تا بتوانید در حد امکان مطمئن عمل کنید.

Call Now Button