طبیعت زیبای پوکت

مکان های طبیعی گردشگری پوکت

24/04/1396
پوکت

همانطور که در معرفی شهر پوکت گفتیم، عمده جذابیت سفر به پوکت تایلند، دیدن مناظر طبیعی بی‌بدیل و آثار باستانی باشکوه این شهر است. پوکت در کنار آب‌های دریای آندامان و در منطقه‌ای پر باران و خوش‌آب‌و‌هوا قرار دارد. طبیعی‌ست که زیبایی ذاتی، در تمام نقاط این شهر ساحلی وجود داشته باشد. با این حال، نقاطی از این شهر، به دلیل ویژگی‌های درخشانی که دارند، نقاط دیدنی شاخص‌تری محسوب می‌شوند. در ادامه این نقاط گردشگری طبیعی پوکت را معرفی می‌کنیم.

 


خلیج فانگ نگا (پانگ نگا) Phang Nga Bay

خلیج فانگ نگا (پانگ نگا)

خلیج فانگ نگا یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری پوکت است و اکثر مسافران تور پوکت لذتِ از نزدیک دیدنش را تجربه می‌کنند. فانگ نگا، یک خلیج کوچک یا به اصلاحِ فارسی، «خور» است. خور یا شاخاب، به خلیج کوچکی گفته می‌شود که در آن آب به درون خشکی آمده است و کناره‌هایش با خشکی محصور است. حالا فانگ نگا را تصور کنید که اطرافش با تپه‌های مرتفع صخره‌ای بسته شده‌است و آب‌هایش هم به دلیل وجود گیاهان، به رنگ سبز است. خلیج فانگ نگا محیطی به واقع زیبا و حیرت‌انگیز دارد و حضور در آن حسی فوق‌العاده به بازدیدکنندگان می‌دهد.

 

 


جزیره پی پی Phi Phi island

جزیره پی پی (فی فی)

جزیره پی پی (فی فی هم خوانده می‌شود) یکی از زیباترین نقاط جهان است. در این جزیره با مناظری بی‌کران و دست‌نخورده مواجه می‌شوید. این جزیره و چند جزیره دیگر که نام‌هایی مشابه آن دارند، همگی در نزدیکی پوکت هستند و بنابراین بسیاری از مسافران پوکت، تور یک روزه‌ سفر به این جزیره‌ها را تجربه می‌کنند.

علاوه بر ساحل‌های خلوت و فوق‌العاده رویایی جزیره پی پی، صخره‌های درون آب‌های آن هم بسیار جذاب است. از میان آب‌های نزدیک این جزیره، صخره‌های بزرگی سر به بیرون آورده‌اند. این صخره‌ها جلوه‌ای خاص به این محدوده بخشیده‌اند. بر روی بعضی از این صخره‌ها هم خانه‌ها و غارهایی وجود دارد که دیدنشان تحسین بازدیدکنندگان را برمی‌انگیزد.

علاوه بر جزیره پی پی، در پوکت چندین جزیره فوق‌العاده زیبای دیگر هم وجود دارد که اگر از دیدن جزیره پی پی لذت بردید، می‌توانید از آنها هم بازدید کنید. جزیره سیمیلان و جزیره جیمز باند، معروف‌ترین این جزایر هستند. نام اصلی جزیره جیمز باند، کو تاپو بوده‌است اما پس از فیلم‌برداری فیلم «مردی با اسلحه‌ی طلایی» از مجموعه فیلم‌های جیمز باند در سال 1974 در این جزیره، به جزیره جیمز باند معروف شد.


پارک حیات وحش خائو پرا Khao Phra Thaeo Wildlife Park

پارک ملی پوکت

این جنگل حفاظت‌شده در نزدیکی شهر پوکت قرار دارد. در پارک خائو پرا طیف وسیعی از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری وجود دارد. محیط باصفا و سرسبز این پارک با داشتن آبشارهای زیبا و درختان مرتفع، لحظات زیبایی را برای بازدیدکنندگان رقم می‌زند. در قسمت‌های مختلف این پارک تفریحات هیجان‌انگیزی از جمله کرایه‌ی جیپ، فیل‌سواری و غواصی وجود دارد.

در گوشه‌ای از این پارک، یک آبشار زیبا وجود دارد. در پای این آبشار، حوضچه آبی وجود دارد که شنا و آب‌تنی در آب‌های خنک آن فوق‌العاده لذت‌بخش است.


ساحل‌ها و چشم‌اندازهای دیدنی پوکت

دماغه پرومتپ

پوکت، چند ساحل‌ فوق‌العاده دیدنی دارد. ساحل‌های این شهر با داشتن ماسه‌های سفیدرنگِ معروفشان و چشم‌اندازی فوق‌العاده از آبی بی‌کران و شفاف مقابلشان، زیباترین وجه این شهر بسیار زیبا هستند.

ساحل پاتونگ اصلی‌ترین ساحل این شهر است. به جرات می‌توان گفت که این ساحل را تمام مسافران تور پوکت می‌بینند. تفریحات بسیار زیاد و متنوعی در این ساحل در انتظار مسافران است.

اما برای استراحت و آرامش گرفتن، گزینه‌های مناسب‌تر و خلوت‌تری هم هستند. ساحل لائم سینگ، ساحل نائی هان، ساحل سامت نانگشی، ساحل کارون و دماغه پرومتپ (Promthep Cape) از اصلی‌ترین نقاط ساحلی داخل و اطراف پوکت هستند. به خصوص حضور در این مناطق در هنگام طلوع یا غروب خورشید لحظاتی به معنای واقعی کلمه رویایی را برای مسافران تور پوکت رقم می‌زند.

در نزدیکی شهر پوکت، چند دهکده و روستای کوچک و بسیار زیبا هم وجود دارد.

Call Now Button