آب انبار باسیلیکا سیسترن استانبول، شکوه باستانی دوران بیزانس

استانبول به عنوان توریستی‌ترین شهر ترکیه ترکیبی از دیدنی‌های تاریخی و مدرن را در دل خود جای داده است، زمانی که در خیابان‌های این شهر قدم می‌زنید گاه مناره‌ها و گنبد مسجدی قدیمی و گاه ساختمان‌ها با معماری‌های مجلل به چشم می‌خورند. در استانبول از موزه معروف ایاصوفیه بگیرید تا بازار قدیمی شهر، مساجد استانبول، حمام‌های باستانی از جمله حمام خرم سلطان ایاصوفیه استانبول و کاخ‌های سلطنتی استانبول که امروزه این شهر با به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل کرده است و آن را در بین توریست‌های ایرانی در جایگاه ویژه‌ای قرار داده است. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم آب انبار باسیلیکا سیسترن استانبول را معرفی کنیم.

آب انبار باسیلیکا
آب انبار باسیلیکا

آب انبار باسیلیکا یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور استانبول به‌حساب می‌آید که از دوران امپراطوری روم شرقی  در قرن ششم به‌جای مانده است. این آب انبار وسعتی بیش از 8900 متر مربع دارد و حجم آبی در حدود 80 هزار متر مربع را در خود جای داده است، همچنین این مکان دیدنی محل تامین آب قصر و ساختمان‌های شهر قسطنتنیه بوده و 336 ستون بزرگ در آن وجود دارد که از ریزش سقف جلوگیری می‌کنند.

آب انبار باسیلیکا
آب انبار باسیلیکا

همچنین یکی از نکاتی که گردشگران را مجذوب خود می‌کند مجسمه‌ی برعکس “مدوسا”،  یکی از شخصیت‌های اصلی اساطیر روم می‌باشد. این آب انبار امروزه به یکی از قطب‌های گردشگری در استانبول تبدیل شده است و هرساله پذیرای هزاران گردشگر از سرتاسر دنیا می‌باشد. پیشنهاد می‌شود که در سفر به استانبول بازدید از آب انبار باسیلیکا را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید.

Call Now Button